Connect with us

Goleniów

Gazociąg – kontakt z właścicielami nieruchomości.

Goleniów. GAZ-SYSTEM SA kontynuuje prace przygotowawcze do budowy gazociągu Goleniów-Lwówek, w ramach Projektu Baltic Pipe.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, gotowa jest już dokumentacja projektowa oraz uzyskano wszystkie niezbędne decyzje administracyjne dla tej inwestycji. Podpisano też umowę z firmą ECM Group Polska SA z Warszawy, która zajmie się nadzorem inwestorskim. Podwykonawcą tej usługi będzie Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych EKO-Invest SA ze Szczecina. Ta ostatnia firma w najbliższych tygodniach będzie się kontaktować z właścicielami nieruchomości, przez które ma przebiegać gazociąg Baltic Pipe. Jest zobowiązana do zawiadomienia każdego właściciela o konieczności udostępnienia nieruchomości oraz do wytyczenia pasa montażowego gazociągu.
Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na IV kwartał bieżącego roku. Wcześniej każda nieruchomość, przez którą będzie przechodzić gazociąg, zostanie opisana, a protokół oględzin zostanie sporządzony w obecności właściciela, rzeczoznawcy majątkowego oraz przedstawiciela wykonawcy robót.
Firmy, która wybuduje nowy gazociąg, jeszcze nie wybrano. Kiedy to się stanie, GAZ-SYSTEM SA zorganizuje spotkanie z władzami gminy oraz właścicielami nieruchomości.
Gmina Goleniów dysponuje wykazem nieruchomości, przez które ma przebiegać gazociąg. Ich właściciele mogą się kontaktować z Wydziałem Planowania Przestrzennego, Nieruchomości i Ochrony Środowiska UGiM w Goleniowie i uzyskać wgląd w plany przebiegu gazociągu. Informacji udziela również spółka GAZ-SYSTEM SA oraz wskazana wyżej firma sprawująca nadzór nad wykonaniem inwestycji.

Red.

powiązane – „Zgoda na gazociąg”

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kręgielnia otwarta

Goleniów. Od soboty działa „Flame Bowling – Kręgielnia Goleniów”

Opublikowane

w dniu

Ma cztery zaumotyzowane tory, bar kuchnię i loże dla klientów. Mieści sie w zaadoptowanym budynku przy ul. Maszewskiej niedaleko przejazdu kolejowego.

red.

powiązane – „URODZINY GOLENIOWA’23”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie