Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Foliówki za 20 groszy

Od 1 stycznia tego roku sprzedawcy mają obowiązek pobierać od swoich klientów opłatę recyklingową od każdej lekkiej torby foliowej.

Opublikowane

w dniu

To 20 groszy + vat (a było bezpłatnie) w przypadku, gdy grubość torebki jest mniejsza niż 50 mikronów. Nie dotyczy foliówek o grubości poniżej 15 mikronów, ale tylko wtedy, gdy są wymagane ze względów higienicznych lub oferowane jako podstawowe opakowanie sprzedawanej żywności. Dotyczy to sytuacji, gdy taka torebka jest opakowaniem żywności luzem (np. mięso, kasza lub chleb). Ale już w tę samą torebkę za darmo nie może zapakować np. guzików lub żarówek. Gdy sprzedawca stosownej opłaty nie pobierze, może zostać ukarany karą od 500 zł do 20 tys zł. Kto nie chce płacić za popularne „reklamówki”, musi do sklepów przychodzić z własną torbą. Z naszych informacji wynika, że wiele sklepów dla uniknięcia kłopotów z ustalaniem kiedy foliówka jest płatna, a kiedy nie, całkowicie rezygnuje z foliówek, oferując wyłącznie zainteresowanym sprzedaż różnych płatnych toreb i torebek foliowych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie