Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Firmy poszukują pracowników

Z Urszulą Witkowską, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Goleniowie, rozmawiamy o Targach Pracy i aktualnej sytuacji na powiatowym rynku zatrudnienia.

Opublikowane

w dniu

– Z rozmów, jakie już przeprowadziliśmy wynika, że wiele firm zaczyna budować i przedstawiać swój wizerunek na lokalnym rynku pracy. Wykorzystując choćby waszą gazetę, w której w ramach „Partnerstwa z gazetą” firmy z terenu naszego powiatu przedstawiają się przyszłym, potencjalnym pracownikom. Widziałam u was niedawno takie prezentacje firmy TTS, wcześniej Faymonville, Mrówka, Asprod, Serwach, Marsel i innych. To na pewno jedna z dróg do wykorzystania. Pracodawcy będą zmuszeni do stosowania coraz bardziej urozmaiconych form prezentacji swoich firm, ażeby przyszli pracownicy wcześniej wiedzieli, co to za firma i dlaczego to w niej właśnie warto pracować. Można powiedzieć, że takie działania zmuszają do nieustannej aktywności i trwałego istnienia w świadomości społecznej mieszkańców naszego powiatu. Tak czy inaczej, to oni będą stanowili zawsze najbardziej naturalną rezerwę kadrową dla działających tu firm. Firmy muszą znaleźć sposób dotarcia do nich i pokazania, co fajnego mają im do zaoferowania. Do uczniów kończących szkoły, do dorosłych, a nawet emerytów – mówi U. Witkowska.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie