Connect with us

Aktualności

Finał „Szlachetnej paczki”

Do 28 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji trafiła dzisiaj wymierna i konkretna pomoc, efekt akcji „Szlachetna paczka”. Wartość tej pomocy z pewnością wynosić będzie kilkadziesiąt tysięcy złotych, bowiem tylko jedna z „paczek” warta była 14 tys. zł.

Opublikowane

w dniu

Charytatywna akcja „Szlachetna paczka” zorganizowana została w Goleniowie po raz czwarty. Zaangażowało się w nią 15 wolontariuszy, których wsparło wiele innych osób oraz strażacy. Wcześniej wytypowano rodziny, którym potrzebna jest pomoc, wolontariusze dotarli do nich, by zorientować się czego potrzebują, a następnie szukali osób, firm czy grup ludzi, którzy mogliby te potrzeby zaspokoić. Udało się i tuż przed świętami pomoc do rodzin dotarła. W „paczkach” były meble, sprzęty domowego użytku, odzież, chemia gospodarcza, art. higieny osobistej, trwałe artykuły spożywcze, zabawki, a nawet sprzęt elektroniczny i wiele innych mniejszych i większych upominków. Głównym organizatorem „Szlachetnej paczki” w Goleniowie od początku jest pani Beata Płóciennik-Kleparska.

Więcej w piątkowym wydaniu GG.

Aktualizacja: Goleniowskiemu sztabowi akcji „Szlachetna paczka” udało się zebrać dary o łącznej wartości około 130 tys. zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie