Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Festyn w sanktuarium

Goleniów. Kilkaset osób z powiatu goleniowskiego wzięło udział we wczorajszym festynie rodzinnym, który odbył się przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, ksiądz Paweł Płaczek, kustosz sanktuarium w Krępsku mówił, że święto Matki Bożej Królowej Polski prócz wymiaru religijnego było także okazją do integracji wiernych.

  • Dzisiaj mamy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski; jest to odpust parafialny, stąd też pomyśleliśmy, że oprócz duchowego wymiaru, czyli Eucharystii, chcemy się jako wspólnota spotkać na nowo po pandemii, budować relacje, wrócić do normalności, pobyć ze sobą. Dlatego przygotowaliśmy festyn rodzinny – mówił radiu ks. Płaczek.

Podczas festynu zbierano także pieniądze dla najuboższych dzieci w Kenii.

  • Mamy takie miejsce w Kenii, sierociniec w Isiolo, który od kilku lat wspomagamy i wszystkie pieniądze, które udało nam się dziś zebrać przekażemy na żywność i edukację 70 dzieciaków, które są wychowywane przez jedną kobietę właśnie w tym Isiolo – dodawał ks. Płaczek.

Ze zbiórek w naszej diecezji wspierane są dzieci nie tylko w Kenii, ale także na Madagaskarze.

red.

powiązane – „Majowe…”

Goleniów

Półkolonie w GDK

Goleniów. 2 czerwca o godz. 16.00 w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury (wejście od ul. Młynarskiej) rozpoczynają się zapisy na „Wakacje z Goleniowskim Domem Kultury”.

Opublikowane

w dniu

]Jak podają organizatorzy, w tym roku wszystkie półkolonie mają ten sam program, który już teraz zamieszczony jest na stronie GDK. Są tam też dokładne terminy i lista osobowa wychowawczyń, które będą odpowiedzialne za dzieci w danym turnusie. Koszt półkolonii to 150 zł. Bez zmian pozostają godziny i dni: każdy turnus trwa od pon. do pt. w godz. 9.00 – 15.00.

red.

powiązane – „Jutro na Placu Pileckiego”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wracają loty do Oslo

Goleniów. Po pandemicznej przerwie wraca połączenie z Norwegią. Obsługuje je linia Norwegian.

Opublikowane

w dniu

Jak pdoaje Radi Szczecin, pierwszy samolot do Oslo z goleniowskiego lotniska odleci 4 czerwca. Loty będą odbywać się w każdy wtorek i sobotę.

  • To kolejne przywrócone połączenie – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska. – Cieszy nas to, że linie lotnicze oprócz zwykłych tzw. powrotów na trasy, które były obsługiwane przed pandemią, coraz śmielej myślą o nowych kierunkach. Pozostałe linie lotnicze już uruchomiły, albo w niedługim czasie uruchomią te trasy, które były przed pandemią.

red.

powiązane – „Na czym lotnisko zarabia najwięcej?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Aleja prawie gotowa

Goleniów. Kończą się prace remontowe ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pozostało wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, dokończenie układania nawierzchni chodników, regulacja lamp oświetleniowych, uporządkowanie terenu i wykonanie stałej organizacji ruchu. Zakończenie całości robót ma nastąpić do 6 lipca 2022 r.

red.

powiązane – „Porozumienie… nieporozumień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie