Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Festiwal UNESCO czas zacząć

Już po raz dwudziesty dziewiąty Goleniowski Dom Kultury jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej „Color Art.”. Patronat honorowy nad nim sprawuje Polski Komitet Do Spraw UNESCO.

Opublikowane

w dniu

Tematyka tegorocznej edycji brzmi „We wnętrzu morza”. Morze to nie tylko głębiny i fale. Morze to organizm pełen życia, emocji i tajemniczości. Słowo „wnętrze” w tytule użte zostało celowo. Oddaje ono bowiem żywą naturę, organiczność i złożoność morskich głębin.

Techniki jakie obowiązują tego roku to malarstwo i grafika, ta ostania obejmuje wyłącznie linoryt i monotypię. W obu kategoriach obowiązuje ten sam podział na poszczególne kategorie wiekowe. I grupa -6-8 lat, II grupa – 9-12 lat, III grupa -13 – 16 lat. Prace należy nadsyłać na adres organizatora  do dnia 12 kwietnia. Finał Festiwalu nastąpi w dniach  28 maja -1 czerwca. Wtedy laureatom zostaną wręczone nagrody i wezmą oni udział w warsztatach plastycznych w Międzywodziu.

Więcej informacji na stronie www.gdk.goleniow.pl.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie