Connect with us

Aktualności

Faryniarz? Tylko w pakiecie z Lewkiem

Powiatowa radna SLD, Danuta Faryniarz, po ewentualnej wygranej w wyborach burmistrza Goleniowa, otworzy drogę do władzy swojemu towarzyszowi z listy wyborczej SLD do powiatu, Andrzejowi Lewkowi.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Danuta Faryniarz za kilka dni złoży ślubowanie jako powiatowa radna SLD, bo lista tej partii otrzymała jeden mandat, a przypadł on pani Faryniarz. Jeśli wygra wybory i zostanie burmistrzem, będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej powiatowej. Wtedy na jej miejsce wejdzie drugi pod względem liczby głosów kandydat z listy SLD, a jest nim właśnie skompromitowany przed laty były burmistrz Goleniowa, Andrzej Lewek.

Związek między oboma kandydatami SLD na radnych jest więc dużo ściślejszy, niż by sobie oni sami życzyli. Pani Faryniarz w wyborach burmistrza starannie gra rolę kandydatki niezależnej, niepowiązanej żadnymi układami, w szczególności partyjnymi. Tymczasem te powiązania są, i to ścisłe, do tego z osobą, która nie jest szczególnie dobrym towarzyszem w trudnych wyborach. Ta sama lista partyjna, ten sam lewkowy "Puls Goleniowa", teraz jeszcze ewentualne fatalne skutki uboczne awansu pani Faryniarz na burmsitrza.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.

Goleniów. Przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski opowiada o planach powstania w Goleniowie czystej spalarni odpadów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Około 20 tysięcy ton frakcji odpadów ma rocznie do spalenia związek 27 gmin, do którego chce przystąpić gmina Goleniów. Goleniów ma pomiędzy bazą PGK, a PEC odpowiednią lokalizację. Ale w grę wchodzi także Łobez, Świnoujście i Drawsko. To nie jedyne plany jakie z gmina Goleniów wiąże R-XXI. Więcej o spalarni, jej technologii, samym R-XXI i jego planach inwestycyjnych oraz koncepcji udziału gminy Goleniów w związku i korzyściach z tego płynących, mówi w rozmowie obok przewodniczący Chrzanowski.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czekamy na zaproszenie od burmistrza

Goleniów. Mieszkańcy okolic ulicy Metalowej nie rezygnują z walki o nowa ulicę, a burmistrz mówił o nowym dofinansowaniu jej budowy.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ich przedstawicielka Irena Henkelman, spotkała się z radnymi. Co mówiła radnym oraz bezpośrednio na zatłoczonej ulicy prezentujemy w materiale filmowym obok.
Na samej sesji przed zwolnieniem chorobowym burmistrz Robert Krupowicz niespodziewanie poinformował, że jest możliwość zwiększonego dofinansowania tej budowy ze środków zewnętrznych.

red.

powiązane – „Metalowa dofinansowana

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Rok szkolny inaczej

Goleniów. Zachodniopomorski Kurator Oświaty mówi nam o rozpoczynającym się we wtorek roku szkolnym.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Magdalena Zarębska-Kulesza potwierdza, że praktycznie w każdej szkole może być nieco inaczej, bo wiele zależy od decyzji dyrektora placówki. To bowiem dyrektorz mają decydujący wpływ na organizacje zająć w nowym roku szkolnym w czasie obostrzeń wynikających z pandemii. Jednak rodzice też nie stracili uprawnień do kontrolowania tego, co się teraz w szkołach będzie działo. Więcej – patrz nagranie.

red.

powiązane – „Matury w powiecie

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie