Connect with us

Aktualności

Faryniarz? Tylko w pakiecie z Lewkiem

Powiatowa radna SLD, Danuta Faryniarz, po ewentualnej wygranej w wyborach burmistrza Goleniowa, otworzy drogę do władzy swojemu towarzyszowi z listy wyborczej SLD do powiatu, Andrzejowi Lewkowi.

Opublikowane

w dniu

Danuta Faryniarz za kilka dni złoży ślubowanie jako powiatowa radna SLD, bo lista tej partii otrzymała jeden mandat, a przypadł on pani Faryniarz. Jeśli wygra wybory i zostanie burmistrzem, będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej powiatowej. Wtedy na jej miejsce wejdzie drugi pod względem liczby głosów kandydat z listy SLD, a jest nim właśnie skompromitowany przed laty były burmistrz Goleniowa, Andrzej Lewek.

Związek między oboma kandydatami SLD na radnych jest więc dużo ściślejszy, niż by sobie oni sami życzyli. Pani Faryniarz w wyborach burmistrza starannie gra rolę kandydatki niezależnej, niepowiązanej żadnymi układami, w szczególności partyjnymi. Tymczasem te powiązania są, i to ścisłe, do tego z osobą, która nie jest szczególnie dobrym towarzyszem w trudnych wyborach. Ta sama lista partyjna, ten sam lewkowy "Puls Goleniowa", teraz jeszcze ewentualne fatalne skutki uboczne awansu pani Faryniarz na burmsitrza.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie