Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Farma za 200 mln zł

Nowogard. Za ponad 200 milionów złotych powstać ma w gminie Nowogard nowa farma fotowoltaiczna.

Opublikowane

w dniu

Według TVP Szczecin ma mieć moc 100 MW. Jak podaje Radio Szczecin, zlokalizowana ma być na ponad 100 hektarach w okolicach miejscowości Świerczewo. Wczoraj w tej sprawie w Urzędzie Gminy Nowogard odbyła się debata inwestora z radnymi i mieszkańcami tej miejscowości.

  • Dopiero teraz są jakieś konkrety, proponuje pan gminie coś, tańszą energię, że będziemy mieć lepiej… Nikt nie wie, co będzie, bo za chwilę – prawdopodobnie – będziemy ogrodzeni tymi panelami – mówił jeden z mieszkańców.
  • Mieszkańcy są przerażeni tą inwestycją, jej wielkością, jej wielkością. Jako mieszkańcy stoimy na przegranej pozycji, do budowy tej farmy dojdzie i tak – przewiduje Urszula Armata, sołtys Świerczewa.
  • Zadeklarowaliśmy budowę siłowni plenerowej oraz oświetlenia ulicznego w miejscowości Świerczewo. Nie rodziłoby potem kosztów eksploatacji dla miasta i gminy – zapowiada Bohdan Szułczyński, prezes zarządu Paged Real Estate.

Budowa farmy fotowoltaicznej w Świerczewie nie będzie wymagała zmian w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Nowogard. Tym samym decyzję o jej budowie wydać może jednoosobowo burmistrz Robert Czapla.

Konsultacje z mieszkańcami trwają już od czerwca tego roku.Planowana inwestycja powinna być gotowa do końca 2023 roku.

red.

powiązane – „Farma na 4 MW”

Nowogard

R-XXI liczniejszy

Nowogard. Celowy Związek Gmin R-XXI do którego należą wszystkie gminy naszego powiatu, powiększył się o kolejną gminę.

Opublikowane

w dniu

We wtorek 28 czerwca na sesji zgromadzenia delegatów w Słajsinie przyjęta do związku została gmina Stara Dąbrowa – w sumie jest ich teraz w związku 32. Delegaci zdecydowali również o zakupie przez związek działki w Łobzie pod budowę biogazowani.

Zarząd związku przedstawił pod dyskusję planowane podwyżki cen na odpady, które mają obowiązywać w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Słajsinie w 2023 roku.

Delegaci udzielili zarządowi CZG R-XXI absolutorium za rok 2021.

red.

powiązane – „R-XXI szuka nowego terenu?”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sobótkowa noc

Nowogard. Cuda wianki zapowiadają na jutro na placu Szarych Szeregów.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Starostwo – dysproporcje płacowe”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nabór do „zerówki”

Nowogard. „W naszej szkole prowadzimy nabór do klasy zerowej na rok szkolony 2022/2023,
w związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o bezpłatne zamieszczenie informacji w państwa gazecie”.

Opublikowane

w dniu

Tak napisła do nas Ewa Żylak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie wraz z poniższym:

„Istnieje możliwość utworzenia  bezpłatnej klasy zerowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowogardzie w roku szkolnym 2022/2023 (rocznik 2016, 2017) – jeżeli zgłosi się odpowiednia ilość dzieci.

Zainteresowanych rodziców proszę o wypełnienie oświadczenia woli (załącznik 1 – znajduje się na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie SP-2 ).

Deklarację można osobiście złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 lub drogą mailową na adres spnr2nowogard@vp.pl”

red.

powiązane – „Sesja Zgromadzenia Delegatów CZG R-XXI o podwyżkach”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie