Connect with us

Nowogard

Farma za 200 mln zł

Nowogard. Za ponad 200 milionów złotych powstać ma w gminie Nowogard nowa farma fotowoltaiczna.

Opublikowane

w dniu

Według TVP Szczecin ma mieć moc 100 MW. Jak podaje Radio Szczecin, zlokalizowana ma być na ponad 100 hektarach w okolicach miejscowości Świerczewo. Wczoraj w tej sprawie w Urzędzie Gminy Nowogard odbyła się debata inwestora z radnymi i mieszkańcami tej miejscowości.

  • Dopiero teraz są jakieś konkrety, proponuje pan gminie coś, tańszą energię, że będziemy mieć lepiej… Nikt nie wie, co będzie, bo za chwilę – prawdopodobnie – będziemy ogrodzeni tymi panelami – mówił jeden z mieszkańców.
  • Mieszkańcy są przerażeni tą inwestycją, jej wielkością, jej wielkością. Jako mieszkańcy stoimy na przegranej pozycji, do budowy tej farmy dojdzie i tak – przewiduje Urszula Armata, sołtys Świerczewa.
  • Zadeklarowaliśmy budowę siłowni plenerowej oraz oświetlenia ulicznego w miejscowości Świerczewo. Nie rodziłoby potem kosztów eksploatacji dla miasta i gminy – zapowiada Bohdan Szułczyński, prezes zarządu Paged Real Estate.

Budowa farmy fotowoltaicznej w Świerczewie nie będzie wymagała zmian w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Nowogard. Tym samym decyzję o jej budowie wydać może jednoosobowo burmistrz Robert Czapla.

Konsultacje z mieszkańcami trwają już od czerwca tego roku.Planowana inwestycja powinna być gotowa do końca 2023 roku.

red.

powiązane – „Farma na 4 MW”

Nowogard

Nowogard też ma budżet

Nowogard. Na wtorkowej sesji rady miejskiej uchwalono budżet gminy na rok 2022.

Opublikowane

w dniu

To jedyna gmina powiatu, która w nowy rok weszła bez budżetu. Ponieważ radni i burmistrz zgłaszali wiele poprawek, lista zadań inwestycyjnych nie jest jeszcze opublikowana. Natomiast podstawowe dane budżetu są następujące:

dochody – 102 mln zł
wydatki – 107 mln zł
inwestycje – 8,5 mln zł

red.

powiązane – „Wschodnia obwodnica Nowogardu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Wschodnia obwodnica Nowogardu

Nowogard. Na wczorajszej sesji rady miejskiej, radni przeznaczyli 200 tys zł na projekt wschodniej obwodnicy Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na projekt techniczny nowej drogi.

  • Chodzi o odcinek drogi o długości około 3 km, która będzie przebiegać od ulicy Bohaterów Warszawy do ulicy Armii Krajowej. Ona przede wszystkim odciąży i odkorkuje centrum miasta oraz spowoduje, że cały ruch od strony Stargardu i Dobrej Nowogardzkiej pójdzie wschodnią częścią miasta – tłumaczył radiu radny Marcin Nieradka.

Nowa droga odciąży ma ruch pojazdów, jadących od strony Stargardu i Dobrej w kierunku drogi szybkiego ruchu. Ma być także nitką dojazdową do powstających w Nowogardzie terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych oraz terenu pod budowę nowego cmentarza.

red.

powiązane – „Ceny bez zmian”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Trzecia w powiecie

Nowogard. Od wczoraj działa trzecia w naszym powiecie restauracja McDonald’s.

Opublikowane

w dniu

Umiejscowiona jest przy węźle Warnkowo na drodze S6, przy zjedździe na Nowogard. Dwie dotychczasowe są przy drodze S3 pomiędzy węzłami Goleniów-Południe i Golenów-Północ.

red.

powiązane – „Powiat – bezrobocie w latach 2016-21″

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie