Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Goleniów

Faraone inwestuje w GPP

Goleniów. Faraone Poland – pomimo kryzysu covidowego kolejna inwestycja w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Faraone Poland, producent podnośników, drabin i produktów specjalnych, rozbudowuje swoją halę w GPP, zwiększając jej powierzchnię o 3 tys m. kw.

– Nasza firma planując dalszy rozwój, rozpoczęła inwestycję mającą na celu powiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej – mówi prezes zarządu Gianluca Marcattilii – Chcemy zwiększyć sprzedaż internetową, co związane jest ze zwiększeniem produkcji oraz koniecznością magazynowania większej ilości towaru.
Zamierzamy również stworzyć w Goleniowie dział produktów nietypowych, projektowanych na zamówienie z branży lotniczej, wojskowej, czy przemysłowej (m.in. specjalistyczne zestawy platform do konserwacji samolotów, pociągów i innych maszyn).
W niedługiej przyszłości rozpoczniemy rekrutację pracowników do działu handlowego oraz konstruktorów.
Misja naszej firmy opiera się na szeroko pojętej kulturze bezpieczeństwa. Projekt nowej hali zawiera centrum edukacyjne – salę konferencyjną, w której będziemy chcieli promować treści związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy. Będziemy zachęcać okoliczne firmy (nie tylko z parku przemysłowego) do korzystania z naszych szkoleń oraz sali konferencyjnej.
Zakończenie budowy przewidziano na marzec 2021 r.

red.

powiązane – „GPP-3 i CWUO”

Goleniów

Poprawią wizytówkę

Goleniów. Na początku lipca zbierze się wspólnota mieszkaniowa zarządzająca Centrum Handlowym Barnim.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ma się zająć poprawieniem braków w liternictwie szyldów tego centrum. Jak nam powiedziała prezes GTBS Izabela Frynas, kierowana przez nią spółka jest mniejszościowym udziałowcem tej wspólnoty. Dostrzegając jednak negatywny aspekt dla wizerunku miasta wspomnianych szyldów, podjęła się szybkiego rozwiązania tej sprawy. Okazuje się, że już w marcu wspólnota miała się ta sprawą zająć, ale zabrakło quorum do podjęcia decyzji.

Teraz takie zebranie ma się odbyć na początku lipca. Zdaniem prezes Frynas jeżeli na zebraniu znajdzie się odpowiednia liczba współwłaścicieli do podjęcia decyzji, to powinna ona być pozytywna i szybka w realizacji – wspólnota posiada fundusze na ten cel.

red.

powiązane – „Wybrakowana wizytówka miasta”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Burmistrz proponuje komitet

Goleniów. Założenie komitetu ds. budowy ciągów pieszo-rowerowych na trasie Rurzyca – Kliniska – Pucice, to inicjatywa, z którą wystąpił burmistrz Robert Krupowicz na spotkaniu z mieszkańcami Klinisk, Rurzycy i Czarnej Łąki.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, tematem spotkania zorganizowanego przez radnego Roberta Kuszyńskiego był apel o poprawę drogi powiatowej pomiędzy Rurzycą a Pucicami.
Wzmożony ruch na tej trasie, korki, a przede wszystkim brak chodnika, to dla mieszkańców potężny problem.
Komitet, w skład którego weszliby mieszkańcy tych miejscowości oraz przedstawiciele urzędu gminy „powinien zająć się regulowaniem kwestii własnościowych pasa drogowego” – mówił burmistrz – „Brak kanalizacji deszczowej powoduje, że należy pozostawić pas zieleni wzdłuż jezdni celem odprowadzenia wód deszczowych. Na omawianej trasie istnieje ok. 40 punktów, gdzie nie ma na to miejsca. Trzeba przesuwać granice posesji. Jeżeli uda się notarialnie uregulować kwestie własnościowe, to gmina Goleniów zaangażuje się w budowę ciągów pieszo – rowerowych na całej długości.”

red.

powiązane – „(Nie)bezpieczna droga…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kandydat na skarbnika

Goleniów. Obecny prezes PGK Andrzej Cieśliński jest kandydatem burmistrza na nowego skarbnika gminy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Cieśliński ukończył Politechnikę Szczecińską na wydziale Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka, Podyplomowe Studium Zarządzania, Studium Podatkowe oraz Studia MBA Nottingham Trent University i Wielkopolska Szkoła Biznesu.

Jest mieszkańcem gminy Goleniów. O tym czy zostanie nowym skarbnikiem gminy, zadecyduje 30 czerwca rada miejska, w której burmistrz od kilkunastu miesięcy nie ma większości. Dlatego prezentowane obok zdjęcie Andrzeja Cieślińskiego z gminnego portalu, z podpisem w trybie dokonanym „Nowy skarbnik gminy Goleniów” jest chyba nieco przedwczesne…

red.

powiązane – „Wybrakowana wizytówka miasta”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie