Connect with us

Goleniów

Faraone inwestuje w GPP

Goleniów. Faraone Poland – pomimo kryzysu covidowego kolejna inwestycja w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Faraone Poland, producent podnośników, drabin i produktów specjalnych, rozbudowuje swoją halę w GPP, zwiększając jej powierzchnię o 3 tys m. kw.

– Nasza firma planując dalszy rozwój, rozpoczęła inwestycję mającą na celu powiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej – mówi prezes zarządu Gianluca Marcattilii – Chcemy zwiększyć sprzedaż internetową, co związane jest ze zwiększeniem produkcji oraz koniecznością magazynowania większej ilości towaru.
Zamierzamy również stworzyć w Goleniowie dział produktów nietypowych, projektowanych na zamówienie z branży lotniczej, wojskowej, czy przemysłowej (m.in. specjalistyczne zestawy platform do konserwacji samolotów, pociągów i innych maszyn).
W niedługiej przyszłości rozpoczniemy rekrutację pracowników do działu handlowego oraz konstruktorów.
Misja naszej firmy opiera się na szeroko pojętej kulturze bezpieczeństwa. Projekt nowej hali zawiera centrum edukacyjne – salę konferencyjną, w której będziemy chcieli promować treści związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy. Będziemy zachęcać okoliczne firmy (nie tylko z parku przemysłowego) do korzystania z naszych szkoleń oraz sali konferencyjnej.
Zakończenie budowy przewidziano na marzec 2021 r.

red.

powiązane – „GPP-3 i CWUO”

Goleniów

Geblewicz za Marchewkę

Goleniów. Pochodzący ze Stepnicy, a mieszkający z rodziną w Goleniowie marszałek województwa Olgierd Geblewicz został w sobotę wybrany szefem zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

Opublikowane

w dniu

Zastąpił posła Arkadiusz Marchewka, którego wybrano na szefa PO w Szczecinie.

Geblewicz jest członkiem Platformy Obywatelskiej od momentu jej założenia. Dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Platformy w regionie, wcześniej sekretarza w regionie. W wyborach dostał prawie 93 procent głosów i nie miał kontrkandydata.

red.

powiązane – „Obwodnica w roku 2027”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Węzeł do likwidacji

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie systematycznie realizuje działania mające na celu poprawę czystości powietrza w mieście, m.in. poprzez modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, jednym z tych działań jest likwidacja grupowego węzła cieplnego Grunwaldzka 5, dzięki której zmniejszy się produkcja energii o 691 GJ, a w konsekwencji zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery o 69Mg w ciągu roku.

Prezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pani Emilia Niemyt oraz prezes zarządu PEC Goleniów pan Tomasz Majewski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie umowę pożyczki na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego zawierającego węzły indywidualne systemu zasilania w ciepło zastępującego dotychczasowy system zasilany z węzła grupowego Grunwaldzka 5”.

Przedmiotem wniosku jest likwidacja węzła grupowego i budowa dziesięciu nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Obejmie także wymianę zewnętrznej instalacji odbiorczej wykonanej w technologii tradycyjnej w kanałach żelbetowych na sieć wysokich parametrów wykonaną z rur preizolowanych. Długości sieci wyniesie 0,5 km, a wartość inwestycji 1.103.600,00 zł, z dofinansowaniem w kwocie 987,6 tys. zł. Zadanie jest już realizowane. Jego zakończenie zaplanowano na 15 września 2022 r.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocleg w szałasie

Goleniów. Nadleśnictwo Goleniów by sprostać wymaganiom, jak również móc zaoferować szerszą gamę możliwości korzystania z terenów leśnych przez turystów zamontowało w terenie szałas drewniany typu –shelter-.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, widoczne na zdjęciu zadaszenie pozwoli schronić się turystom na czas nocowania w terenie leśnym w wyznaczonym do tego obszarze zgodnie z wdrożonym programem przez Nadleśnictwo pn: „Zanocuj w Lesie”.

Obecny na fotografii –shelter- umiejscowiony jest na terenie leśnictwa Widzieńsko na polanie za leśniczówką.

red.

powiązane – „Sokół na szkoleniu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie