Connect with us

Aktualności

Euro Band Pomerania

Goleniowska orkiestra „Wood & Brass Band” wraz z grupą partnerską z Bergen na Rugii (Niemcy) w dniach 12-19.07.2014r. wzięła udział w projekcie pn.: „EURO BAND POMERANIA –warsztaty letnie”.

Opublikowane

w dniu

Nadrzędnym celem projektu było budowanie więzi oraz współpracy między mieszkańcami Polski i Niemiec z terenu Pogranicza, a jego artystycznym efektem był przygotowany repertuar zaprezentowany podczas występów przed publicznością. Dodatkowo, jako podsumowanie czteroletniej współpracy między grupami, nagrana została płyta z autorską muzyką oraz reportaż dokumentujący wspólne działania. Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa (Fundusz małych Projektów Interreg IVa Euroregionu Pomerania).

Przy okazji informujemy, iż dzisiejsza próba generalna zaliczona, orkiestra W&BB się pakuje, a w czwartek wylatuje do Brazylii. Występowi przyglądała się spora grupa widzów, w tym tych najwierniejszych – rodzin młodych muzyków. Występ trwa 15 minut, jest zdecydowanie ciekawy. Zaraz po występie zaczęło się pakowanie instrumentów, a jutro cały dzień poświęcony będzie przygotowaniom do wylotu. Młodzi wracają z Brazylii 5 sierpnia.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie