Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa – Goleniów

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Goleniowie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przygotowaniem trasy i propagowaniem zajęła się grupa świeckich osób, która wspólnie stworzyła goleniowski rejon EDK.

Opublikowane

w dniu

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej uczestnicy będą rozważać Misterium Męki Pana Jezusa na trasie Św. Jerzego w nocy z 23 na 24 marca 2018 roku. Deklaracje przejścia EDK są możliwe od dzisiaj (14 lutego.
Przygotowana zostało jedna trasa o długości 43,4 km (w wersji dłuższej o długości 53,4 km). Trasa zgodnie z regułami EDK nie będzie oznakowana. Niebieska trasa św. Jerzego prowadzi od kościoła św. Jerzego przez Żółwią Błoć, Marszewo, Glewice, Mosty Osiedle, Burowo, Mosty, Danowo, Tarnówko, Stawno, Łęsko, Górę Lotnika, Łozienicę z powrotem do Goleniowa. Biegnie częściowo powiatowymi drogami lokalnymi oraz duktami leśnymi  i drogami gruntowymi, pokrywając się częściowo z gminnymi szlakami pieszymi bądź rowerowymi. Kolejne stacje Drogi Krzyżowej znajdują się przy filialnych kościołach, przydrożnych krzyżach, kapliczkach lub starych cmentarzach. Więcej informacji o trasie wraz z jej opisem, mapką, śladem GPS można znaleźć na oficjalnej stronie EDK www.edk.org.pl, Rejon Goleniów lub na profilu facebookowym goleniowskiego rejonu EDK.

Deklaracje przejścia będzie można składać od 14 lutego do 21 marca do godz. 12:00 drogą internetową.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie