Connect with us

Stepnica

Ekran z wynikami

Stepnica. Na budynku Urzędu Miasta i Gminy, 27 kwietnia br. został zainstalowany ekran LED połączony z sensorem i prezentujący wyniki jakości powietrza w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wyniki są podawane w czasie rzeczywistym. Można je odczytywać za pośrednictwem strony internetowej naszepowietrze.pl oraz aplikacji mobilnej Syngeos – dostępnej w sklepie Play na urządzenia z systemem Android oraz iOS lub za pośrednictwem strony internetowej urzędu – lewej stronie w zakładce „Jakość powietrza”.
Sensor do pomiaru jest niezwykle czułym urządzeniem zapewniającym bardzo dokładny pomiar. Dzięki niemu dowiemy się jakie jest aktualnie stężenie pyłów PM PM1, PM 2,5 i PM 10, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, temperatura powietrza i to wszystko będzie widoczne na ekranie LED. Ekran będzie też prezentował informację dotyczące prowadzonego przez naszą gminę Programu Czyste Powietrze.

Według stanu na dzień 31.03.2023 r. na wymianą kotłów i termomodernizację z terenu Gminy Stepnica w ramach Programu Czyste Powietrze złożono 84 wnioski, a wypłacono 466 462,44 zł.

red.

powiązane – „Stepnica – Skrzydłowo rowerem”

Stepnica

Jutro o podwyżce

Stepnica. Podczas jutrzejszej sesji rady miejskiej radni zdecydują o podwyżce za wywóz śmieci.

Opublikowane

w dniu

Projekt uchwały przewiduje podniesienie od 1.01.2024 r opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z 32 zł do 36 zł od osoby miesięcznie. Według burmistrza przy obecnie obowiązującej stawce system jest deficytowy i gmina dopłaca do niego rocznie ok. 500 tys zł. Podwyżka nie zrównoważy kosztów i wpływów systemu, ale ma istotnie zmniejszyć deficyt.

Jeżleli propozycja burmistrza przejdzie, to w gminie Stepnica miesięczne opłaty za wywóz śmieci od osoby dorównają dotychczas najwyższym w naszym powiecie, czy w gminie Przybiernów – 36 zł. W pozosatałych gminach powiatu stawki od osoby są następujące: Maszewo – 34 zł, Goleniów – 30 zł, Osina – 28 zł i Nowogard – 26 zł miesięcznie.

red.

powiązane – „Rocznica zawierzenia”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Odpust z relikwiami

Stepnica. Wczoraj w święto Chrystusa Króla Wszechświata, w parafii pod jego wezwaniem w Żarnowie odbył się parafialny odpust.

Opublikowane

w dniu

Na zaproszenie księdza proboszcza Piotra Dzedzeja, gościli na nim delegat ks. arcybiskupa, a jednocześnie dziekan ks. Wacław Nowak oraz burmistrz Andrzej Wyganowski. Jednym z elementów Mszy Świętej odpustowej, było wprowadzenie do kościoła parafialnego relikwi Św. Jana Pawał II.
Po Mszy burmistrz zapowiedział parafianom jak będzie wyglądała procedura remontu dachu kościoła oraz renowacji witraży, które mają się rozpocząć i zakończyć w przyszłym roku. Również w przyszłym roku ma się zakończyć budowa domu parafialnego – budynek wszyscy obecni mogli zwiedzić i zapoznać się z jego stanem.

foto: Maria Palica

red.

powiązane – „Rocznica zawierzenia”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Filharmonia gratis

Stepnica. 28 listopada organizowany jest bezpłatny wyjazd ze Stepnicy do Filharmonii Szczecińskiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, trzeba tylko się zgłosić do Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy. Szcegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Spotkanie z Poradą”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie