Connect with us

Aktualności

Egzaminy ósmoklasistów

Dzisiaj, mimo strajku, rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasistów. We wszystkich szkołach podstawowych, nie bez trudności, udało się skompletować zespoły nadzorujące przebieg tego egzaminu.

Opublikowane

w dniu

Egzamin ósmoklasisty odbywa się po raz pierwszy. Dzisiaj uczniowie zdawali język polski, jutro – czeka ich egzamin z matematyki, a w środę – z języka obcego. W Szkole Podstawowej nr 4 w Goleniowie, do egzaminu na koniec podstawówki przystąpiło 97 ósmoklasistów (na zdjęciu w oczekiwaniu na wejście do sali gimnastycznej). Potrzebne były 3 komisje; podobnie będzie jutro, przebieg egzaminu z języka obcego nadzorować będzie w tej szkole 5 komisji. Są skompletowane. Z pierwszych informacji wynika, że egzamin z polskiego nie był łatwy. Jak faktycznie wypadł, uczniowie i szkoły dowiedzą się 14 czerwca. Co prawda wynik uzyskany na egzaminie nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, ale może mieć decydujący wpływ na kontynuowanie nauki w wybranej szkole. Tym bardziej, że w tym roku do szkół ponadpodstawowych zgłosi się podwójny rocznik – absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie