Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Egzamin gimnazjalny

Dzisiaj (środa, 18 kwietnia) punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się najważniejszy dla uczniów klas III gimnazjów sprawdzian ich wiedzy.

Opublikowane

w dniu

Egzamin gimnazjalny, nie przypadkiem nazywany małą maturą, składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego. W środę gimnazjaliści najpierw pisali egzamin z  historii i WOS (mieli na to 60 minut), a po krótkiej przerwie – z języka polskiego (90 minut), w czwartek czeka ich egzamin  przedmiotów przyrodniczych (fizyka, chemia, geografia biologia), a po przerwie – sprawiająca najwięcej trudności matematyka, trzeciego dnia gimnazjaliści pisać będą egzamin z języków obcych (przede wszystkim angielskiego i niemieckiego) na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Wynik egzaminu nie ma wpływu na ukończenie gimnazjum, jest jednak obowiązkowy, a jego wyniki są o tyle ważne, że decydują o przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Te renomowane stawiają wysokie wymagania przy naborze i punkty uzyskane na egzaminie gimnazjalnym mogą decydować o przyjęciu. Zatem, połamania pióra!

Tegoroczny egzamin gimnazjalny jest przedostatni. Za rok przystąpi do niego ostatni rocznik gimnazjalny, z końcem roku szkolnego 2018/2019 gimnazja przestaną istnieć.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie