Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Edukacja przez szachy

Nauczyciele goleniowskich szkół – Iwona Lipowicz-Orłowska z SP nr 5 i Marek Ragan z ZS nr 1 – ponownie organizują zawody szachowe dla dzieci i młodzieży z Gminy Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Impreza odbędzie się 15 czerwca w hali OSIR przy SP 5. Rywalizacja przebiegać będzie w tzw. systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Rywali wylosuje komputer, a nad przebiegiem wydarzenia czuwać będą zawodowi sędziowie z licencjami Polskiego Związku Szachowego.

Każdy zawodnik otrzyma dyplom, pamiątkowy medal i upominki. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami – osobno chłopcy i dziewczęta, w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszeniowej. Zgłaszać można się do 1 czerwca na adres e-mail: turniejszachowy@goleniow.edu.pl Formularze zapisu można też pobrać osobiście u organizatorów. Udział w zawodach jest bezpłatny, liczba miejsc jednak – ograniczona.

W pierwszej edycji turnieju, który odbył się w Goleniowie w październiku ubiegłego roku, wystartowało 81 uczniów z Krępska, Komarowa, Klinisk, Białunia, Mostów oraz ze wszystkich szkół w mieście.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie