Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Edukacja przez szachy

Pierwszy turniej szachowy dla dzieci i młodzieży Edukacja przez szachy” zakończony. Rozgrywki przeprowadzone przy wsparciu profesjonalnych sędziów, odbyły się w 20 października w Goleniowie. Najlepszymi szachistami zostali Olaf Oleksiak i Jakub Lewek.

Opublikowane

w dniu

Był to pierwszy taki turniej szachowy, organizowany w gminie Goleniów dla dzieci i młodzieży. Jego pomysłodawcami byli nauczyciele ze goleniowskich szkół, którzy prowadzą w swoich szkołach kółka szachowe: Iwona Lipowicz-Orłowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Marek Ragan z Zespołu Szkół nr 1.

Efekt? Mała salka gimnastyczna w SP5 przy ul. C. K. Norwida 1 była wypełniona po brzeg, na zawody przyjechały dzieci nawet z takich miejscowości, jak Kliniska, Krępsko, Mosty, Komarowo czy Białuń. Kilkudziesięciu uczniów, od pierwszaków po szóstoklasistów, walczyło ze sobą na szachownicach ponad cztery godziny. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie – osobno rywalizowały ze sobą dzieci z klas I-III, a osobno starszaki z klas IV-VI. Po siedmiu rundach rozgrywek w końcu wyłoniono zwycięzców.

Wśród najmłodszych zawodników najlepszy okazał się Jakub Lewek (Szkoła Podstawowa Promyczek), a drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno Szymonowi Raganowi (SP 5) i Jakubowi Rzążewskiemu (Promyczek). Z kolei wśród starszych uczniów zwycięzcą został Olaf Oleksiak (Promyczek). Na podium znaleźli się też Antoni Gulbinowicz (SP 2) i Kevin Sukiennicki (SP Kliniska).

Kolejne zawody, tym razem dla młodzieży, odbędą się 27 października 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Niepodległości 1.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie