Connect with us

Stepnica

Dzisiaj – otwarte biblioteka i przedszkole

Stepnica. Z dniem 06.05.2020 r. otwarta zostanie Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy oraz jej filia w Racimierzu, a także prywatne przedszkole.

Opublikowane

w dniu

W bibliotece będzie działać wypożyczalnia książek. Czytelnia i stanowiska komputerowe będą nieczynne. Wypożyczający lub/i zwracający książki będą musieli mieć zasłonięte twarze i rękawiczki na dłoniach) (te ostatnie zapewnia biblioteka). Zwracane książki będą przechodzić dwutygodniową kwarantannę, nie trafią więc od razu na półki. W wypożyczalni będą mogły przebywać dwie osoby na raz.

Dzisiaj zostało także otwarte przedszkole prywatne w Stepnicy. Zgodnie z deklaracją rodziców do przedszkola prywatnego będzie uczęszczać 6 dzieci na 35 zapisanych. Przedszkole Publiczne w Stepnicy otwarte zostanie dzień później tj. 07.05.2020 r.

Do przedszkola publicznego uczęszczać będzie 20 dzieci na 113 zapisanych. Dzieci zostaną podzielone na 3 grupy. Zarówno do przedszkola prywatnego jak i publicznego istnieje możliwość przyjęcia większej ilości dzieci jeżeli będzie taka wola rodziców. Przedszkole publiczne zostaje otwarte zgodnie z decyzją burmistrza, a prywatne zgodnie z decyzją właściciela przedszkola.

red.

powiązane – „Decyzja z piątek”

Stepnica

Kościelna otwarta

Stepnica. Wczoraj otwarto ul. Kościelną w Żarnowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w uroczystości udział wzięli mieszkańcy Żarnowa. Droga ta została wybudowana w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Koszt inwestycji wraz z nowym oświetleniem ulicznym wyniósł 504 915,00 zł, dofinansowanie 256 363,00 zł. Zakres projektu obejmował przebudowę nawierzchni drogi poprzez utwardzenie nawierzchnią z kostki betonowej i płyt ażurowych.Wzdłuż drogi posadowiono 7-metrowe słupy oświetleniowe z energooszczędnymi lampami LED.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

„Szuwarki” i „Leśne Babki”.

Stepnica. W niedzielne popołudnie w miejscowościach Budzień i Widzieńsko odbyły się spotkania założycielskie w sprawie Kół Gospodyń Wiejskich.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w Budzieniu punktualnie o godz 16.00 w wiacie na placu zabaw spotkało się 18 chętnych do założenia KGW, w tym kilku panów, bo przepisy stanowią iż członkami koła mogą być osoby dorosłe i nie ma tu mowy o dyskryminacji wobec płci. Podczas spotkania jednogłośnie postanowiono o założeniu koła i wyznaczono przedstawicielki Wioletę Lewandowską i Celinę Kobyłkę, które zajmą się dopełnieniem formalnej rejestracji. Na spotkaniu podjęto uchwałę nadającą kołu nazwę Koło Gospodyń Wiejskich w Budzieniu „Szuwarki”.

Dwie godziny później w świetlicy wiejskiej w Widzieńsku, odbyło się spotkanie założycielskie kolejnego koła. Tu zjawiło się 17 osób zaangażowanych, które podjęły się zadania utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich w Widzieńsku „Leśne Babki”. Jeszcze w tym tygodniu młode przedstawicielki Widzieńska: Justyna Maćkiewicz i Paulina Solińska dokonają formalnie rejestracji koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Piłowanie wałka

Stepnica. Od niedawna w Widzieńsku działa Kancelarii Leśniczego dla 3 leśnictw: Widzieńsko, Krokorzyce i Wierzchosław.

Opublikowane

w dniu

To pierwsza tego typu inwestycja Nadleśnictwa Goleniów. Jednym z elementów uroczystości otwarcia było… piłowanie wałka brzozowego piłą ręczną typu „moja – twoja”, symbolizującego przecięcie wstęgi w warunkach leśnych. Piłę obsługiwali starosta z wójtem.

red.

powiązane – „Rada Wyganowskiego”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie