Connect with us

Aktualności

Dziennikarzu, napisz wniosek

Goleniowskie starostwo powiatowe oszczędnie dysponuje informacjami dotyczącymi wyroków, które zobowiązują powiat do spłaty zaległości wobec firmy ZENEX-AJV.

Opublikowane

w dniu

Jak niedawnio pisaliśmy, do 31 marca nie otrzymaliśmy odpowiedzi na dotyczące tej sprawy pytania, które wysłaliśmy do starosty Tomasza Kulinicza 15 marca, a zostały przekazane merytorycznemu w tej sprawie urzędnikowi, czyli dyrektor Wydziału Komunikacji Małgorzacie Cebrzyńskiej. Artykuł najwyraźniej wywołał pewne poruszenie w starostwie, bowiem jeszcze tego samego dnia (1 kwietnia) dotarł do nas mail z wyjaśnieniami. Niestety, jedynie szczątkowymi.

Sekretarz powiatu Anna Stępień-Buryszek odpowiedziała w nim na ledwie dwa z pięciu zadanych pytań, nie udzielając przy tym najważniejszych dla wyjaśnienia sprawy informacji. Wezwała za to do… usunięcia braków formalnych złożonego wniosku, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania. Jak napisała, można to zrobić poprzez "złożenie wniosku podpisanego własnoręcznie przez Wnioskodawcę lub podpisem elektronicznym kwalifikowanym wraz z podaniem adresu wnioskodawcy", dodając, że w związku z faktem, iż wniosek dotyczy informacji publicznej, której ujawnienie podlega ograniczeniu ze względu na prywatność lub tajemnicę przedsiębiorstwa "uzasadnione jest wezwanie do uzupełnienia wniosku we wskazanym zakresie, gdyż w sprawie zachodzi konieczność zastosowania przepisów KPA". I pouczyła, że w wypadku nie usunięcia wskazanych braków pisma w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pismo zostanie pozostawione bez rozpoznania. Warto zauważyć, że starostwo nawet z wystosowaniem takiego komunikatu zwlekało z górą dwa tygodnie.

O tym, jak w tym przypadku zastosowane powinno być prawo prasowe – a przecież wiedziano doskonale, kto zadaje pytania – pani sekretarz nie napisała.

Sprawa dla powiatu jest rzeczywiście niewygodna, bo na konto ZENEX-AJV powiat, po niekorzystnych dla siebie wyrokach sądowych, przelał już około 70 tysięcy złotych za składowane na terenie firmy samochody powypadkowe. Zasądzony został już ponoć zwrot kosztów za kolejnych 30 aut, a łączne roszczenia z tego tytułu sięgać mają blisko pół miliona złotych.

Właściciel firmy, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kieruje przy tym skargi na liczne nadużycia bądź zaniechania i opieszałość, których jego zdaniem dopuszczają się powiatowi urzędnicy. Powiat w sądowych sporach z Zenonem Staszkowem reprezentują radcy prawni Tomasz Grzelak, Przemysław Piątas oraz adwokat Krzysztof Szałapski. Według A. Stępien-Buryszek nie ma podstaw do tego, by sądzić, że wydają oni błędne opinie prawne.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie