Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Dzień skupienia ministrantów

Goleniowska parafia pw. św. Jerzego była gospodarzem regionalnego dnia skupienia służby liturgicznej z regionu nadmorskiego. W sobotę, 17 września, spotkało się tu blisko 100 ministrantów z 10 parafii.

Opublikowane

w dniu

Razem z kapłanami przyjechali do Goleniowa przedstawiciele służby liturgicznej ze Świnoujścia (3 parafie), Wolina, Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Gryfic, Nowogardu (była z nimi parafialna schola z siostrą zakonną) i Krępska, najliczniejsza – bo licząca 20 osób – była grupa ministrantów od św. Jerzego (na zdjęciu).
Regionalne spotkanie ministrantów składało się z dwóch części. Pierwsza, o charakterze duchowym, obejmowała wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz Eucharystię, którą w koncelebrze z przyjezdnymi kapłanami sprawował ks. proboszcz Wacław Nowak. W części rekreacyjnej przeprowadzona została gra terenowa, przygotowana z pomocą harcerzy i grupy wolontariuszy z Gimnazjum nr 2 w miejskim lesie. Na zakończenie kilkugodzinnego spotkania, wszyscy spotkali się w ogrodzie św. Jerzego na wspólnym posiłku i wspólnej modlitwie podsumowującej to owocne spotkanie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie