Connect with us

Kultura

Dzień Seniora

W środę (9 października) w restauracji JF Duet odbyły się goleniowskie obchody Dnia Seniora. Wzięło w nich udział około 500 mieszkańców gminy Goleniów, którzy lata młodości dawno mają za sobą. Przywitał ich i kilka ciepłych słów pod ich adresem skierował burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Głównym punktem oficjalnej części spotkania było wręczenie tytułów seniora roku, przyjaciela seniorów i instytucji przyjaznej seniorom. Przyznaje je na wniosek organizacji senioralnych Goleniowska Rada Seniorów. Seniorem roku została pani Krystyna Krzysztofiak, przewodnicząca koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mostach, tytuł przyjaciela seniorów otrzymał burmistrz Robert Krupowicz, a za instytucję przyjazną seniorom uznano Centrum Aktywności Lokalnej. Honorowy tytuł seniora roku przyznano pani Genowefie Bartoszewicz – szefowej goleniowskiego oddziału Polskiego Związku Kombatantów RP i b. Więźniów Politycznych.

W części artystycznej wystąpiła goleniowsko-szczecińska grupa „Marry No Wane”, a potem był czas na rozmowy przy smakołykach serwowanych przez kuchnię hotelu oraz na tańce, do których ledwie zagrała muzyka seniorzy ochoczo ruszyli.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Kultura

„Mieszanka wybuchowa”

Kultura. Dwa zespoły, dwa żywioły, jedna scena Rampy!” – tak zapowiada Goleniowski Dom Kultury piątkowy koncert zespołów: Cheap Tobacco i Konrad Słoka & Chango.

Opublikowane

w dniu

Kultura. Dwa zespoły, dwa żywioły, jedna scena Rampy!” – tak zapowiada Goleniowski Dom Kultury piątkowy koncert zespołów: Cheap Tobacco i Konrad Słoka & Chango.

Jak podaje GDK, Cheap Tobacco to petarda energetyczna. Ma za sobą ponad pół tysiąca koncertów w kraju oraz za granicą. Możemy spodziewać się mocnych riffów gitarowych ze współczesnymi brzmieniami oraz genialnego wokalu Natalii Kwiatkowskiej.
Frontmanka zespołu czterokrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce i jest obecnie nominowana w kategorii „WOKALISTKA ROCKU” ANTYRADIA!
Konrad Słoka I CHANGO to artyści pochodzący ze Szczecina, profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem w występowaniu zarówno w klubach, jak i największych plenerowych wydarzeniach w kraju i zagranicą.
Teledysk Słoki do utworu „Algorytm” zdobył nominacje 3 kategoriach podczas 6. edycji festiwalu California Music Video Awards.
Widzimy się w piątek!

✅10 lutego 2023 r. | godz. 19.30 | Rampa Kultura i Twierdza Design | WSTĘP BEZPŁATNY

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Goleniów. Przeszłość i przyszłość

Kultura. Wczoraj wystartował profil nsa fb ️Ośrodka Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej, czyli tzw. „Żółtego Domku”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, jest prowadzony przez Józefa Kazanieckiego i Agnieszkę Bździuch. Na „Goleniów. Przeszłość i przyszłość” (https://www.facebook.com/oddzg) codziennie prezentowane będą informacje o wydarzeniach z życia miasta, które miały miejsce dokładnie tego samego dnia miesiąca – wiele lat temu.

red.

powiązane – „Gmina Goleniów w statystyce”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Zagrali stypendyści burmistrza

Kultura. Anna Kierzynkowska, Adam Tarnożek, Antoni Chmielniak i Konrad Janiszewski to wykonawcy sobotniego koncertu stypendystów burmistrza gminy Goleniów, który odbył się w sali koncertowej GDK.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Anna Kierzynkowska (skrzypce), Antoni Chmielniak (akordeon), Adam Tarnożek (akordeon) i Konrad Janiszewski (akordeon) – to młodzi artyści, którzy za swoje osiągnięcia muzyczne w roku 2022 zostali wyróżnieni stypendium burmistrza gminy Goleniów – wysokość stypendium wynosi 400 zł brutto miesięcznie, a wypłacane jest od lipca do końca roku.

red.

powiązane – „Trzy stypendia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie