Connect with us

Nowogard

Dzień Nowogardu – świętują urzędnicy

Nowogard. Dzisiaj Nowogard ma swoje święto. Dlatego nie pracują… urzędnicy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Co roku 30 kwietnia, podczas obchodów DNIA MIASTA NOWOGARD, były koncerty, spotkania, wydarzeń sportowych. W tym roku majówka ze względu na obostrzenia i bezpieczeństwo będzie wyglądała jednak inaczej – burmistrz przez internet złożył mieszkańcom życzenia z okazji DNIA NOWOGARDU i poinformował, że …dzień 30 kwietnia (Dzień Nowogardu) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Miejskiego i jednostek podległych.

red.

powiązane – „Wolne stanowiska dalej wolne”

Nowogard

Jeszcze 17 drzew do wycinki

Nowogard. Na wniosek ENEI starosta wydał decyzje na wycinkę 19. drzew na osiedlu „Bema”. Dwa już wycięto.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, informacje podawane przez mieszkańców osiedla „Bema” dotyczących wycinki 19 drzew. Jednak jak się okazuje gmina Nowogard nie wydawała żadnej decyzji w sprawie tej wycinki, anie o nią nie wnioskowała. Decyzję wydało starostwo powiatowe w Goleniowie. W tej chwili działając na wniosek samych mieszkańców po interwencji burmistrza i pracowników urzędu udało się wstrzymać tymczasowo prace. Niestety wydana pozytywna decyzja przez starostwo powiatowe w Goleniowie upoważnia w dalszym ciągu wnioskodawcę, którym jest Enea Operator Sp. z. o. o. do ich wykonania. Dotychczas wycięto dwa spośród 19 drzew. Dzięki szybkiej interwencji udało się wstrzymać tymczasowo ścięcie pozostałych 17 drzew.

Osobą odpowiedzialną za realizację wycinki jest pan Adrian Żendełek, do którego gmina kieruje mieszkańców by składali swoje protesty. Telefon kontaktowy 572-598-567.

red.

powiązane – „Sesji zdalnej nie było”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

NSZ nagradza kapłana

Nowogard. Ksiądz Kazimierz Łukjaniuk z Nowogardu doceniony przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego otrzymał statuetkę w podziękowaniu za wybitną działalność społeczną i patriotyczną.

Kapłan był m.in. inicjatorem budowy pomnika Pamięci Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, a w Nowogardzie jednym z organizatorów Marszu Niepodległości. „Głosząc prawdę o historii Polski starałem się zaszczepić patriotyzm wśród młodzieży, kiedy w naszym kraju był komunizm” – mówi ks. Kazimierz Łukjaniuk na antenie radia.

W kościele w Nowogardzie, gdzie proboszczem jest ks. Łukjaniuk jest także kilka tablic poświęconych najważniejszym dla Polski wydarzeniom. W ubiegły piątek wraz z działaczami NSZ odsłonięto tam tablicę 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

red.

powiązane – „Rocznica Krwawej Niedzieli”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Lodowiska nie będzie

Nowogard. W tym sezonie zimowym nie będzie lorowiska przy II LO.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Taką decyzje podjął dyrektor szkoły Leszek Becela – w załączeniu. Teraz przed dylematem czy otwierać w tym sezonie lodowisko na stadionie miejskim w Goleniowie stoi dyrektor OSiR Andrzej Łukasiak, który decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjął.

red.

powiązane – Jak się odwołuje „Miting Bestsellera” i „Milę”?

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie