Connect with us

Aktualności

Dzień inspiracji w GPP

Przedstawiciele 25 przedsiębiorstw, tworzących Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, spotkali się dzisiaj w działającej w Goleniowskim Parku Przemysłowym firmie Prime Cargo, by pod hasłem „Inspiration Day” podsumować dotychczasowe i omówić nowe formy współpracy.

Opublikowane

w dniu

Klaster, działający od maja ubiegłego roku w formie stowarzyszenia, skupia przede wszystkim duże centra logistyczne takich marek jak Stylepit, Fiege czy Prime Cargo. Dyrektor operacyjny tego ostatniego, a jednocześnie prezes stowarzyszenia Zbigniew Kempski, podsumowując ostatnich kilkanaście miesięcy mówił, że współpraca podjęta przez konkurujące ze sobą na rynku firmy przynosi im wszystkim bardzo wymierne efekty. Oszczędzają choćby na transporcie, bo – kolokwialnie rzecz ujmując – zamiast dwóch ciężarówek wysyłają w trasę jedną.

Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Tomasz Banach poinformował, że taki model współpracy prawdopodobnie przyciągnie kolejnego, bardzo poważnego gracza z tej branży. Rozmowy z nim są już mocno zaawansowane, w lipcu mają być ogłoszone szczegóły. Na razie wiadomo tyle, że chodzi o firmę zajmującą się sprzedażą wysokiej jakości ubrań.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie