Connect with us
  • https://www.zabka.pl/franczyza
  • zostań pracownikiem Lidla

Goleniów

Dzieci zmian nie odczują

Goleniów. Burmistrz Krupowicz wypowiada umowy o pracę kucharkom zatrudnionym w gminnych przedszkolach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, to skutek zmian w zasadach zarządzania stołówkami w tych jednostkach.
Od 1 lipca posiłki nie będą w gminnych przedszkolach przygotowywane przez pracowników, a przez wyłonione w przetargu podmioty zewnętrzne.

Zmiany nie będą odczuwalne dla dzieci – zapewnia w rozmowie z PR Szczecin rzecznik prasowy buirmistrza Cezary Martyniuk. Dodaje, że oszczędności budżetu z tytułu wprowadzanych zmian sięgnąć mogą nawet 700 tysięcy złotych.

  • Obecnie koszty funkcjonowania przedszkoli są obciążone płacami osób, które pracują w kuchniach, a to wpływa bezpośrednio na wysokość kosztów utrzymania przedszkoli. To z kolei przekłada się na wysokość dotacji, które musimy wypłacać podmiotom prowadzącym przedszkola prywatne – tłumaczy Cezary Martyniuk.

Decyzji władz gminy w tej sprawie sprzeciwia się grupa radnych wspierana przez rodziców dzieci uczęszczających do goleniowskich przedszkoli. Przetargi na prowadzenie stołówek w goleniowskich przedszkolach ogłoszone zostaną w ciągu najbliższych kilku tygodni.

red.

powiązane – „1283,87 zł na dziecko”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie