Connect with us

Aktualności

Dyskretna wizyta ambasadora

Miesiąc temu, 10 czerwca br., w Goleniowie przebywał Andrii Deshchytsia, ambasador Ukrainy w Polsce. Spotkał się z burmistrzem Robertem Krupowiczem, odwiedził Goleniowski Park Przemysłowy. Co ciekawe, o zorganizowanie wizyty zabiegał sam ambasador.

Opublikowane

w dniu

To była wizyta dość wysokiej rangi. W czasie kilkugodzinnego pobytu w Goleniowie ambasadorowi Ukrainy towarzyszyli m.in. Oleh Kazanischev – I sekretarz ambasady, Ruslan Perun – radca handlowy, Łew Zaharczyszyn – konsul Ukrainy w Gdańsku oraz Henryk Kołodziej – konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie. Goście w towarzystwie zastępcy burmistrza Henryka Zajko zwiedzili Goleniowski Park Przemysłowy i odwiedzili firmę BTS. Znaleźli również chwilę czasu na krótki spacer po mieście. W czasie rozmów z burmistrzem Robertem Krupowiczem wymienili swoje spostrzeżenia na temat współpracy polsko – ukraińskiej oraz rozmawiali o doświadczeniach w budowie polskiej samorządności.
Nie jest żadną tajemnicą, że w Goleniowie pracuje kilkuset obywateli Ukrainy, a ich obecność była jednym z powodów zainteresowania ambasadora A. Deshchytsii Goleniowem, naszymi przedsiębiorcami, perspektywami dalszej współpracy polsko-ukraińskiej na poziomie samorządów. Jeśli obecne trendy polityczne i gospodarcze się utrzymają, można się spodziewać coraz większej obecności pracowników pochodzących z Ukrainy w goleniowskich przedsiębiorstwach. Niewykluczone, że za jakiś czas część z nich zechce zostać u nas na stałe.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie