Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Dyrektorki powołane

Nowogard. Cztery dyrektorki otrzymały od burmistrza akty powołania na kolejną kadencję kierowania gminnymi szkołami i przedszkolami.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, odbyło się to 16 września, a poszczególnymi placówkami pokierują:

  • Jolanta Bielska – Przedszkole Publiczne nr 1 w Nowogardzie. J. Bielska jest dyrektorem tej placówki od 11 lat, posiada także 41-letni staż pracy pedagogicznej, jest nauczycielem nauczania przedszkolnego.
  • Agnieszka Forgiel – Szkoła Podstawowa w Strzelewie, gdzie jako dyrektor pracuje 14 lat. Posiada 28-letni staż pracy pedagogicznej, jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie.
  • Angelika Tębłowska – Szkoła Podstawowa w Żabowie. A. Tębłowska jest tam dyrektorem od 2 lat, posiada 8-letni staż pracy pedagogicznej, jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej.
  • Agnieszka Dziekanowska – Szkoła Podstawowa w Błotnie. A. Dziekanowska jest tam nowym dyrektorem, posiada 22-letni staż pracy pedagogicznej, jest nauczycielem fizyki i chemii.

Jednocześnie ze stanowiskiem dyrektorskim w SP Błotno pożegnał się Tomasz Żelazowski, który kierował pracami placówki przez 27 lat.

red.

powiązane – „Inwestycja na ul. 700 lecia”

Nowogard

R-XXI ma nowa kwaterę

Nowogard. 23 września 2022 r nastąpiło oficjalne otwarcie nowej kwatery składowania odpadów na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, którego członkami są wszystkie gminy naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje R- XXI, 17.05.2021 r. Celowy Związek Gmin R-XXI podpisał umowę na budowę kwatery składowania odpadów. Całkowita powierzchnia kwatery wynosi ponad 6 ha, natomiast jej pojemność to 574 000 m3. Obok kwatery powstały trzy zbiorniki. Każdy o pojemności 1500 m3 z przeznaczeniem na odcieki i wody opadowe. Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie pożyczki w kwocie ponad 15 mln zł.

red.

powiązane – „R-XXI liczniejszy”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

W niedziele pchli targ

Nowogard. W niedziele 25 września odbędą się pierwsze urodziny pchlego targu.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Laboratorium Przyszłości

Nowogard. Znaczną ilość wysokiej klasy urządzeń i pomocy naukowych odebrali 16 września dyrektorzy publicznych szkół podstawowych, działających na terenie gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Była to druga już dostawa wspierających nowoczesną edukację sprzętów, które zakupione były ze środków programu „Laboratoria Przyszłości” w łącznej kwocie ponad 672 tys. zł. Były to między innymi drukarki 3D, aparaty fotograficzne wraz z gimbalami, gogle do zadań wykonywanych w rzeczywistości wirtualnej, roboty, laptopy i stacje lutownicze, a spotkanie było też dobrą okazją do zaprezentowania możliwości, jakie dają wirtualne laboratoria Empiriusz, w których z pomocą gogli i kontrolerów ruchu dokonuje się na przykład doświadczeń chemicznych.

red.

powiązane – „Inwestycja na ul. 700 lecia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie