Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Goleniów

Dyrektorka i zastępca aresztowani

Nowogard. Areszt dla dyrektorki i zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Szczeciński sąd zdecydował, że dyrektorka-podpułkownik spędzi za kratkami 30 dni a jej zastępca kapitan – trzy miesiące. Cały czas mają status podejrzanych.

Jak podaje Radio Szczecin, dyrektor Zakładu Karnego w Nowogardzie i jej zastępca łącznie usłyszeli kilkanaście zarzutów. Chodzi o przestępstwa korupcyjne i przekraczanie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Od środy funkcjonariusze CBA na zlecenie Prokuratury Krajowej – zatrzymali w aferze korupcyjnej w nowogardzkim więzieniu 6 osób i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  • Przeszukano stanowiska pracy funkcjonariuszy i ich mieszkania – mówił rozgłośni prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. – Zatrzymano łącznie sześć osób. Dyrektor Zakładu Karnego w Nowogardzie usłyszała zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przyjęcia korzyści majątkowych. Jej zastępca usłyszał łącznie 12 zarzutów, w tym przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przyjęcia korzyści majątkowych oraz przekazania osobom nieuprawnionym informacji niejawnych.

Kolejnym czterem osobom prokurator przedstawił zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym.

  • Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator wobec pięciu z nich wystąpił z wnioskami o areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają czynności procesowe. Będą wyjaśniane wszystkie okoliczności sprawy. Przestępstwa zarzucane dyrektor Zakładu Karnego oraz jej zastępcy zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym osobom grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności – informuje prokurator Łukasz Łapczyński.

Do aresztu prócz dyrektorki i jej zastępcy trafiła jeszcze jedna osoba. Sąd decydując się na areszt, brał pod uwagę argumenty prokuratury – obawę mataczenia a także surowy wyrok jaki grozi podejrzanym.

Według nieoficjalnych informacji rozgłośni, pracownicy więzienia w Nowogardzie, współpracowali z osadzonymi, członkami grup przestępczych.

red.

powiązane – „Zatrzymania w więzieniu”

Goleniów

Kandydat na skarbnika

Goleniów. Obecny prezes PGK Andrzej Cieśliński jest kandydatem burmistrza na nowego skarbnika gminy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Cieśliński ukończył Politechnikę Szczecińską na wydziale Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka, Podyplomowe Studium Zarządzania, Studium Podatkowe oraz Studia MBA Nottingham Trent University i Wielkopolska Szkoła Biznesu.

Jest mieszkańcem gminy Goleniów. O tym czy zostanie nowym skarbnikiem gminy, zadecyduje 30 czerwca rada miejska, w której burmistrz od kilkunastu miesięcy nie ma większości. Dlatego prezentowane obok zdjęcie Andrzeja Cieślińskiego z gminnego portalu, z podpisem w trybie dokonanym „Nowy skarbnik gminy Goleniów” jest chyba nieco przedwczesne…

red.

powiązane – „Wybrakowana wizytówka miasta”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Poufne spotkanie w OPS

Goleniów. Zgodnie z zapowiedzią wczoraj w goleniowskim Ośrodku Pomocy Społecznej spotkał się zespół ds. osoby

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta osobą jest kobieta, która od miesięcy pojawia się na ulicach miasta i w kościołach, niekiedy wykrzykuje agresywne treści i niszczy zieleń miejską. Ponieważ nie jest ubezwłasnowolniona na wszelka pomoc jej oferowaną musi wyrazić zgodę. Może jednak odpowiadać za czyny karalne, które popełni.

Jak nam powiedział dyrektor OPS Zbigniew Łukaszewski, spotkanie i jego przebieg są poufne, ze względu na ochronę danych osobowych kobiety. Zachowanie dyskrecji musieli zapewnić wszyscy uczestnicy spotkania – byli to m.in. proboszcz ks. Krzysztof Musiałek, przedstawiciele policji i straży miejskiej. Efektem spotkania według dyrektora Łukaszewskiego jest zaplanowanie i podjęcie działań wobec wspomnianej kobiety, których efekty poznamy po wakacjach.

red.

powiązane – „Zespół do spraw osoby”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Inspektor wybrany

Goleniów. A dokładnie pani inspektor ds. mediów, którym od wczoraj jest Anna Szczerba.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To ona wygrała konkurs na to stanowisko i odpowiada teraz za opracowanie i koordynowanie polityki informacyjnej gminy w środkach masowego przekazu oraz w mediach społecznościowych. Jednak w międzyczasie zmieniła się podległość służbowa tej funkcji. W informacji o naborze na to stanowisko inspektor ds. mediów miał podlegać bezpośrednio burmistrzowi Krupowiczowi. Jednak w nowym regulaminie organizacyjnym UMiG w Goleniowie podlega bezpośrednio wiceburmistrz Jurewicz.

red.

powiązane – „Burmistrz inspektora przyjmie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie