Connect with us

Goleniów

Dyrektorka i zastępca aresztowani

Nowogard. Areszt dla dyrektorki i zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Szczeciński sąd zdecydował, że dyrektorka-podpułkownik spędzi za kratkami 30 dni a jej zastępca kapitan – trzy miesiące. Cały czas mają status podejrzanych.

Jak podaje Radio Szczecin, dyrektor Zakładu Karnego w Nowogardzie i jej zastępca łącznie usłyszeli kilkanaście zarzutów. Chodzi o przestępstwa korupcyjne i przekraczanie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Od środy funkcjonariusze CBA na zlecenie Prokuratury Krajowej – zatrzymali w aferze korupcyjnej w nowogardzkim więzieniu 6 osób i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  • Przeszukano stanowiska pracy funkcjonariuszy i ich mieszkania – mówił rozgłośni prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. – Zatrzymano łącznie sześć osób. Dyrektor Zakładu Karnego w Nowogardzie usłyszała zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przyjęcia korzyści majątkowych. Jej zastępca usłyszał łącznie 12 zarzutów, w tym przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przyjęcia korzyści majątkowych oraz przekazania osobom nieuprawnionym informacji niejawnych.

Kolejnym czterem osobom prokurator przedstawił zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym.

  • Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator wobec pięciu z nich wystąpił z wnioskami o areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają czynności procesowe. Będą wyjaśniane wszystkie okoliczności sprawy. Przestępstwa zarzucane dyrektor Zakładu Karnego oraz jej zastępcy zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym osobom grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności – informuje prokurator Łukasz Łapczyński.

Do aresztu prócz dyrektorki i jej zastępcy trafiła jeszcze jedna osoba. Sąd decydując się na areszt, brał pod uwagę argumenty prokuratury – obawę mataczenia a także surowy wyrok jaki grozi podejrzanym.

Według nieoficjalnych informacji rozgłośni, pracownicy więzienia w Nowogardzie, współpracowali z osadzonymi, członkami grup przestępczych.

red.

powiązane – „Zatrzymania w więzieniu”

Goleniów

Geblewicz za Marchewkę

Goleniów. Pochodzący ze Stepnicy, a mieszkający z rodziną w Goleniowie marszałek województwa Olgierd Geblewicz został w sobotę wybrany szefem zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

Opublikowane

w dniu

Zastąpił posła Arkadiusz Marchewka, którego wybrano na szefa PO w Szczecinie.

Geblewicz jest członkiem Platformy Obywatelskiej od momentu jej założenia. Dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Platformy w regionie, wcześniej sekretarza w regionie. W wyborach dostał prawie 93 procent głosów i nie miał kontrkandydata.

red.

powiązane – „Obwodnica w roku 2027”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Węzeł do likwidacji

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie systematycznie realizuje działania mające na celu poprawę czystości powietrza w mieście, m.in. poprzez modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, jednym z tych działań jest likwidacja grupowego węzła cieplnego Grunwaldzka 5, dzięki której zmniejszy się produkcja energii o 691 GJ, a w konsekwencji zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery o 69Mg w ciągu roku.

Prezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pani Emilia Niemyt oraz prezes zarządu PEC Goleniów pan Tomasz Majewski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie umowę pożyczki na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego zawierającego węzły indywidualne systemu zasilania w ciepło zastępującego dotychczasowy system zasilany z węzła grupowego Grunwaldzka 5”.

Przedmiotem wniosku jest likwidacja węzła grupowego i budowa dziesięciu nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Obejmie także wymianę zewnętrznej instalacji odbiorczej wykonanej w technologii tradycyjnej w kanałach żelbetowych na sieć wysokich parametrów wykonaną z rur preizolowanych. Długości sieci wyniesie 0,5 km, a wartość inwestycji 1.103.600,00 zł, z dofinansowaniem w kwocie 987,6 tys. zł. Zadanie jest już realizowane. Jego zakończenie zaplanowano na 15 września 2022 r.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocleg w szałasie

Goleniów. Nadleśnictwo Goleniów by sprostać wymaganiom, jak również móc zaoferować szerszą gamę możliwości korzystania z terenów leśnych przez turystów zamontowało w terenie szałas drewniany typu –shelter-.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, widoczne na zdjęciu zadaszenie pozwoli schronić się turystom na czas nocowania w terenie leśnym w wyznaczonym do tego obszarze zgodnie z wdrożonym programem przez Nadleśnictwo pn: „Zanocuj w Lesie”.

Obecny na fotografii –shelter- umiejscowiony jest na terenie leśnictwa Widzieńsko na polanie za leśniczówką.

red.

powiązane – „Sokół na szkoleniu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie