Connect with us

Aktualności

Dyrektor się wgryza

1 sierpnia po długoletnim okresie „rządów” Gizeli Rybickiej nastąpiła zmiana na dyrektorskim stanowisku w goleniowskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Za jego sterami stanął Zbigniew Łukaszewski, do niedawna dyrektor Goleniowskiego Domu Kultury.

Opublikowane

w dniu

Na razie, co oczywiste, nowy dyrektor OPS, przede wszystkim musi się zapoznać z nowym otoczeniem. "Wgryzam się", powiedział nam Z. Łukaszewski. "W pierwszej kolejności będę chciał zmienić system informatyczny na POMOST, z którego korzysta obecnie większość polskich instytucji, zajmujących się pomocą społeczną. Już na wrześniowej sesji Rady Miejskiej przedstawię jednak radnym do akceptacji nowy statut OPS. To będzie początek większych zmian".

Gizela Rybicka, jak nas poinformował burmistrz Robert Krupowicz, zatrudniona zostanie w Urzędzie Miejskim. W październiku urzędniczka zajmująca się wydawaniem dowodów osobistych przechodzi na emeryturę i to właśnie ją zastąpić ma G. Rybicka. Obejmuje ją obecnie okres ochronny przed emeryturą, zachowa więc swoją dotychczasową wypłatę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie