Connect with us

Aktualności

Dyrektor się wgryza

1 sierpnia po długoletnim okresie „rządów” Gizeli Rybickiej nastąpiła zmiana na dyrektorskim stanowisku w goleniowskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Za jego sterami stanął Zbigniew Łukaszewski, do niedawna dyrektor Goleniowskiego Domu Kultury.

Opublikowane

w dniu

Na razie, co oczywiste, nowy dyrektor OPS, przede wszystkim musi się zapoznać z nowym otoczeniem. "Wgryzam się", powiedział nam Z. Łukaszewski. "W pierwszej kolejności będę chciał zmienić system informatyczny na POMOST, z którego korzysta obecnie większość polskich instytucji, zajmujących się pomocą społeczną. Już na wrześniowej sesji Rady Miejskiej przedstawię jednak radnym do akceptacji nowy statut OPS. To będzie początek większych zmian".

Gizela Rybicka, jak nas poinformował burmistrz Robert Krupowicz, zatrudniona zostanie w Urzędzie Miejskim. W październiku urzędniczka zajmująca się wydawaniem dowodów osobistych przechodzi na emeryturę i to właśnie ją zastąpić ma G. Rybicka. Obejmuje ją obecnie okres ochronny przed emeryturą, zachowa więc swoją dotychczasową wypłatę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie