Connect with us

Aktualności

Dyktando łatwe nie było

Było nawet dość trudne. Tym bardziej należy pochwalić kilkudziesięciu uczestników, którzy w piątek przed południem spróbowali swoich sił i poddali weryfikacji swoje umiejętności językowe.

Opublikowane

w dniu

 Umiejętność poprawnego pisania zanika, a wielu osobom jest wszystko jedno, jak napiszą: osobom czy osobą. Gorzej, że nawet z pozoru wykształconym osobom zdarza się napisać "ludzią" zamiast "ludziom" i nie reagują na protesty programów komputerowych, wyłapujących te zawstydzające błędy i podkreślających je na czerwono. Jak mawia prof. Bralczyk, coraz częściej ludziom wszystko jedno też, czy robią laskę, czy łaskę.

Kilkadziesiąt osób na dyktandzie, generalnie młodych, to znak, że jeszcze nie wszystkim wszystko jedno. Najlepsi w poprawnym pisaniu otrzymają nagrody w postaci tabletów, ufundowanych przez goleniowską bibliotekę, organizatora dyktanda. 

Na zdjęciu zamieszczamy tekst dyktanda dziś pisanego w bibliotece. Wbrew pozorom, nie ma w tekście błędów, jest on zgodny z zasadami pisowni i logiki.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie