Connect with us

Aktualności

Dworzec logiczny, lapidarny

Oszczędna, lapidarna w formie, ale bardzo funkcjonalna i nowocześnie wyglądająca ma być nowa zabudowa dworca kolejowego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Władze gminy chcą, by za kilka lat przestarzały budynek dworcowy wraz z całym otoczeniem został zrównany z ziemią, a w to miejsce pojawił się węzeł kolejowo-autobusowy i nowe centrum kultury. Dlatego kilka miesięcy temu ogłoszono konkurs na architektoniczną koncepcję zagospodarowania tego terenu. Dzisiaj został on rozstrzygnięty, a zwycięzcą okazała się renomowana austriacka pracownia Riegler Riewe Architekten, która ma na koncie między innymi projekt nowej siedziby Muzeum Śląskiego.

"Jej koncepcja zwyciężyła swoją logicznością i lapidarnością, nie powstają tutaj przestrzenie przypadkowe", wyjaśnia przewodniczący jury Włodzimierz Mucha ze szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Na spotkaniu, na którym ogłoszono wyniki konkursu pojawiło się kilkudziesięciu goleniowian, zainteresowanych tym, jak wizytówka ich miasta będzie wyglądać w przyszłości. Zwycięską pracę, której autorzy otrzymali nagrodę w wysokości 12 tys. zł, oceniali bardzo pozytywnie.

Co ciekawe, na prezentacji pojawiło się tylko dwóch miejskich radnych – Łukasz Mituła i Hubert Kowalewski. Reszta się nie pofatygowała.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie