Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Dwie wieże

Wbrew temu, o czym poinformowaliśmy niedawno, żelbetonowa wieża, która zostanie wybudowana przy siedzibie Nadleśnictwa Kliniska, będzie służyła wyłącznie do celów przeciwpożarowych.

Opublikowane

w dniu

Początkowo rzeczywiście zakładano, że będzie ona posiadać taras widokowy, na który będą mogły wejść osoby postronne, ostatecznie jednak z tego rozwiązania zrezygnowano. Obiekt służyć więc będzie jedynie obserwatorom.

Wieża widokowa udostępniona turystom powstanie za to w innym miejscu. Chodzi o leśnictwo Bącznik, gdzie ustawiona zostanie drewniana konstrukcja o wysokości 12 m z niepowtarzalnym widokiem na meandry rzeki Iny oraz nadrzeczne łąki. Z wieży będzie można podziwiać wiosną i latem mozaikę barwnych łąk w dolinie Iny, a jesienią obserwować przeloty ptaków oraz rykowisko jeleni. Łąki nad Iną to również miejsce, gdzie znajduje się „Zagroda Pokazowa Konika Polskiego” (jej okolice widać na zdjęciu).

Drewniana wieża będzie elementem funkcjonującej już infrastruktury turystycznej Nadleśnictwa Kliniska, na trasie ścieżki rowerowej „Zakątkami Puszczy Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie