Connect with us

Aktualności

Dwie uroczystości

NOWOGARD. Władza czciła Święto Niepodległości pod dawnym Pomnikiem Braterstwa Broni z Armią Czerwoną, a społeczeństwo – pod Pomnikiem Niepodległości. Pierwsza impreza odbyła się wedle wytartego do cna scenariusza, druga była spontaniczną społeczną demonstracją.

Opublikowane

w dniu

 O urzędowej fecie pod pomnikiem zwanym teraz Pomnikiem Kombatantów RP (ale nadal ze stojącymi na cokole czterema dziwnymi typami z czasów komuny) mogą Państwo poczytać na urzędowej stronie www.nowogard.pl. Do tego, co tam napisano trzeba dodać, że uczestników tej imprezy, łącznie z delegacjami miejskich przedszkoli, „zaproszono” do udziału, a jak wiadomo, niektórym zaproszeniom trudno odmówić… Zwraca też na zdjęciach uwagę minimalny udział przedstawicieli zwykłego społeczeństwa, którzy zjawili się bez zaproszenia nie do odrzucenia.

W tym samym czasie w Nowogardzie odbyła się druga uroczystość z okazji Święta Niepodległości: przemarsz spod dużego kościoła do pomnika przy ul. 3 Maja, inicjatywa całkowicie społeczna, bez oficjeli. W przemarszu i spotkaniu przy Pomniku Niepodległości wzięła udział spora grupa ludzi, których nikt do udziału w manifestacji nie musiał namawiać, tym bardziej zmuszać.
Co ciekawe, ową spontaniczną inicjatywę władze Nowogardu próbowały zablokować nie wydając zgody na przemarsz spod kościoła pod pomnik. Burmistrz nie wyraził zgody na przemarsz, ale na nic się to zdało, bowiem znowelizowana niedawno Ustawa o zgromadzeniach nie wymaga już burmistrzowskiej zgody na dotarcie pod pomnik. Skończyło się tym, że legalny przemarsz zabezpieczała policja.

Jak nas poinformowano, przedstawicieli władz Nowogardu nie było na Mszy św. za Ojczyznę, odprawionej 11 listopada. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie