Connect with us

Sport

Dwa złota Rozmysa

W miniony weekend w Chinach odbyły się VII Światowe Igrzyska Wojskowych, w których udział wzięło dwóch zawodników goleniowskiego Barnima, na co dzień pełniących służbę w armii, a więc szer. Michał Rozmys i szer. Krystian Zalewski.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

M. Rozmys wystartował w dwóch biegach (na dystansie 800 m i 1500 m), w obu nie mając sobie równych i zdobywając złote medale. Piąte miejsce w rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami zajął Krystian Zalewski.
Trenerem obu zawodników Barnima Goleniów jest Jacek Kostrzeba.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Osina

Trzeci w Europie

W dniach 20-26 stycznia 2020 r., dwóch mieszkańców naszej Gminy, Tomasz Wojciechowski i Jakub Wojciechowski- ojciec i syn, reprezentujący klub sportów walki „BJJ PANTHER Nowogard” oraz barwy Gminy Osina uczestniczyło w Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu-jitsu.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: osina.pl

European IBJJF Jiu-Jitsu Championship jak co roku odbyło się w Portugalskiej stolicy sportu Lizbonie. Jak podaje strona internetowa gminy Osina, reprezentanci gminy rywalizowali na macie z najlepszymi zawodnikami Europy w największej tego typu imprezie starego kontynentu. Jakub – młody i ambitny zawodnik stoczył zaciekłą i wyrównaną walkę w dywizji niebieskich pasów w wadze średnio ciężkiej z reprezentantem Szwecji, przegrywając ją o włos, tym samym tracąc szansę na strefę medalową.

Tomasz Wojciechowski w dywizji niebieskich pasów w wadze ciężkiej po zwycięskiej walce zagwarantował sobie miejsce w półfinale. Wynik walki półfinałowej był na korzyść przeciwnika, co oznaczało, że zawodnik z Krzywic stanął na podium Mistrzostw Europy zdobywając brązowy medal. Obaj Panowie udowodnili, że można wspólnie dzielić pasję do sportu oraz to, że mieszkając w małej miejscowości i trenując w niewielkim klubie sportowym można sięgnąć wielkich celów.

Kontynuuj czytanie

Sport

Poboksują międzynarodowo

I Międzynarodowy Turniej Bokserski o puchar Taurusa odbędzie się w sobotę 8 lutego w hali OSiR przy SP-4 w Goleniowie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Przygotowania do turnieju idą pełną parą. Plakaty i banery są przygotowane. Gościem specjalnym będzie Michał Materla.

Przeczytaj też:
Boks za sceną

Kontynuuj czytanie

Sport

Milion rozdzielony

Zarządzenie burmistrza gminy Goleniów ustala sposób rozdziału pieniędzy z budżetu gminy pomiędzy kluby sportowe w roku 2020.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Wykaz klubów sportowych, którym przyznano dotację z puli 1.000.000 zł na wsparcie rozwoju sportu w gminie Goleniów w roku 2020:

  • w ramach kwoty 490 000 zł (49% wszystkich środków) na zadania obejmujące dyscypliny gier zespołowych,
  • w ramach kwoty 310 000 zł (31 % wszystkich środków) na zadania obejmujące wspieranie dyscyplin sportów indywidualnych,
  • w ramach kwoty 110.000 zł (11% wszystkich środków) na wsparcie klubów sportowych uzyskujących osiągnięcia sportowe we wszystkich dyscyplinach sportowych udokumentowane w postaci punktów w klasyfikacji sportowej klubów prowadzonej przez ministerstwo merytorycznie odpowiedzialne za sprawy sportu,
  • w ramach kwoty 90.000 zł (9% wszystkich środków) na stypendia sportowe dla zawodnika klubu uprawiającego dyscyplinę olimpijską, który: zajął miejsce od I do IV – indywidualnie lub w drużynie, w mistrzostwach kraju lub brał udział w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy lub odpowiednich imprezach dla osób niepełnosprawnych:

UKS „BARNIM” Goleniów w kwocie 349 500 zł w tym 38 076,92 zł na stypendia sportowe,

MKS „INA GOLENIÓW” w kwocie 257 000 zł,

LOK KSS „TARCZA” Goleniów w kwocie 83 000 zł w tym 24 230,77 zł na stypendia sportowe,

SWW „TAURUS” Goleniów w kwocie 60 000 zł w tym 24 230,77 zł na stypendia sportowe,

KLUB SPORTOWY „HANZA” Goleniów w kwocie 46 500 zł w tym 3 461,54 zł na stypendia sportowe,

LUKS „JF DUET” Goleniów w kwocie 38 000 zł,

UKS „OLIMPIJCZYK” Kliniska Wielkie w kwocie 38 000 zł,

OKS „CENTER MD” Goleniów w kwocie 33 000 zł,

STOWARZYSZENIE GOLENIOWSKIEJ SIATKÓWKI w kwocie 31 000 zł,

UKS „LEŚNIK” Kliniska w kwocie 27 000 zł,

LUKS „PROMIEŃ” Mosty w kwocie 27 000 zł

LUKS „KARATE” Goleniów w kwocie 10 000 zł.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie