Connect with us
  • Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Sport

Drugie 400 tys zł rozdzielone

Sport. Burmistrz podzielił 400 tys zł na wsparcie sportu w gminie.

Opublikowane

w dniu

Na ten cel gmina pierwotnie miała przeznaczyć 1 mln zł, ale w styczniu ukazało się zarządzenie burmistrza zmieniające ten zapis na „do 1 mln zł”. Jak mówił nam wtedy wiceburmistrz Tomasz Banach, wynikało to z braku uchwalonego budżetu na ten rok. Zdecydowano się na rozdzielenie połowy, czyli 400 tys zł, dotacji dla klubów i pełnej (200 tys zł) na stypendia sportowe co daje razem 600 tys zł.

W czerwcu br został ogłoszony drugi nabór na dotacje dla klubów, w którym rozdysponowano pozostałe 400 tys zł – co daje w sumie 1 mln zł.

Wykaz klubów sportowych, którym przyznano w drugim naborze dotację na wsparcie rozwoju sportu w Gminie Goleniów w roku 2021:

UKS "BARNIM" Goleniów 150 330 zł

MKS "INA GOLENIÓW" 128 500 zł

OKS "CENTER MD" Goleniów 25 000 zł

STOWARZYSZENIE GOLENIOWSKIEJ SIATKÓWKI Goleniów 16 000 zł

SSW „TAURUS” Goleniów 15 500 zł

LOK KSS "TARCZA" Goleniów 14 000 zł

LUKS "PROMIEŃ" Mosty 13 500 zł

UKS "LEŚNIK" Kliniska 12 500 zł

LUKS "KARATE” Goleniów 4 670 zł

KLUB SPORTOWY „HANZA” Goleniów 6 000 zł

UKS „OLIMPIJCZYK” Kliniska Wielkie 2 000 zł

Lista dotacji przyznanych w styczniu – kliknij „powiązane„

red.

powiązane – „Milion zmniejszony do 600 tysięcy”

Sport

Po ślubowaniu

Sport. Jedyny reprezentant Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio z naszego powiatu złożył ślubowanie olimpijskie.

Opublikowane

w dniu

Jak napisał nas FB Michał Rozmys:”…ślubowałem godnie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby pokazać się z jak najlepszej strony.”

red.

powiązane – „Jeden z powiatu”

Kontynuuj czytanie

Sport

Rowerowe obejście mariny w Lubczynie

Sport. Powstanie długo oczekiwane rowerowe obejście mariny w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Najnowsze przedsięwzięcie województwa zachodniopomorskiego to ogłoszony właśnie przetarg na budowę i oznakowanie ścieżek rowerowych w gminach: Goleniów, Stepnica. Dwa odcinki zaplanowano wzdłuż DW 111 pomiędzy miejscowościami Krępsko i Budzeń – 4,22 km. Powstanie również długo oczekiwane obejście mariny w Lubczynie – 0,18 km. Projektowane drogi rowerowe będą miały nawierzchnię bitumiczną i szerokość 2-2,5 m. Odcinki wyznaczone do oznakowania to: Czarnocin – Stepnica, Stepnica – Modrzewie.

Termin składania ofert w przetargu mija 12 sierpnia (do godz. 10). Zadanie ma być wykonane w ciągu 300 dni od podpisania umowy.

red.

powiązane „Szlak rowerowy do Lubczyny”goleniowska.com/szlak-rowerowy-do-lubczyny/

Kontynuuj czytanie

Sport

Regaty na 34. jachty

Sport. W X Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica udział wzięły 34 jachty z ponad setką żeglarzy na ich pokładach.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Pogoda w ostatnią sobotę rano nie rozpieszczała, dlatego o godzinę przesunięto ich start. Żeglarze jednak nie narzekali, Wiatry okazały się jednak bardzo sprzyjające i wyścigi przebiegły sprawnie. W tym roku o bezpieczeństwo na wodzie dbała jednostka policji, a z drona i łodzi regaty śledzili fotoreporterzy.

W związku z tym, że była to Jubileuszowa edycja Regat, przed nagrodzeniem tegorocznych uczestników przytoczono nieco statystyk i ciekawostek związanych z 10 leciem regat. Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica mają się czym pochwalić ponieważ na przestrzeni tych lat w regatach wystartowało 146 jachtów, ale w związku z tym że niektóre z nich kilka razy to ilość startujących jachtów w sumie wynosi 386, a uczestników prawie 1100.
Specjalne podziękowania od Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego za 10 letni start w Regatach otrzymał  kapitan Jachtu Res Navalis Marek Krzysztoszek.  A także startujący również 10 krotnie, ale  na różnych jachtach Grzegorz Dobies.  

Wyrazy wdzięczności popłynęły w stronę Piotra Stelmarczyka, który był sprawcą reaktywacji Regat o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica w roku 2012 i który w pierwszych latach  wspierał regaty organizacyjnie oraz je promował. W tym roku Piotr był uczestnikiem Regat płynąc na s/y Solano. Za wsparcie przy organizacji regat i ich promocję  Burmistrz podziękował również Sławomirowi Turniakowi, który był inicjatorem Pucharu przejściowego im. Kapitana Roberta Hilgendrofa i który niewątpliwie mobilizuje środowisko żeglarskie do  udziału w Regatach i współorganizacji.

W tegorocznych X Regatach Stepnica w grupie KWR I pierwsze miejsce zdobył s/j Mescalero  z kapitanem Radosławem Okińskim, KWR II s/y Trzeci z Krzysztofem Dąbrowskim na czele, w grupie OPEN I wygrał debiutujący w regatach   s/y Maxi Fun  Gustava Gressela, a w najliczniejszej grupie OPEN II najszybszy  był  Tomasza Odzioba na Black Caravela. Wśród  3 samotnych żeglarzy pierwszy finiszował Artur Burdziej na s/y HARRY.
Puchar przechodni Im. Kapitana Roberta Hilgendrofa był do zdobycia w grupie KWR II i zdobył go s/y Trzeci z Kapitanem Krzysztofem Dąbrowskim.

Za pierwsze 3 miejsca wręczono Statuetki Regat, ale wszyscy uczestniczący w regatach otrzymali dyplomy za udział w regatach. Zdobywcom ostatnich miejsc przyznano dodatkowe dyplomy i kotwice w nawiązaniu do  tegorocznego żeglarskiego hasła Dni  Stepnicy ”Zarzuć kotwicę,  poznaj Stepnicę” . 

red.

powiązane – „Dni Stepnicy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie