Connect with us

Aktualności

Druga kadencja PiS?

Wybory parlamentarne po raz kolejny wygrało Prawo i Sprawiedliwość, wszystko wskazuje na to, że partia ta będzie ponownie miała samodzielną większość w sejmie.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z sondażu typu exit poll zrealizowanego przez Ipsos zrealizowanego dla TVP, TVN i Polsat, PiS uzyskało 43,6% głosów, co przełoży się na 239 mandatów poselskich. Do sejmu dostaną się także Koalicja Obywatelska (27,4% głosów, 130 mandatów), Lewica (11,9% głosów, 43 mandaty), PSL i Kukiz`15 (9,6% głosów, 34 mandaty) oraz Konfederacja (6,4% głosów, 13 mandatów).

Co ciekawe, według tego samego sondażu PiS po raz pierwszy wygrał także w Zachodniopomorskiem, gdzie ma 35,3% głosów, a KO – 34,3%.

AKTUALIZACJA:

Nasz okręg wyborczy w sejmie reprezentować będą najprawdopodobniej (wyniki cząstkowe na podstawie danych z 93 procent obwodów w okręgu szczecińskim).

Koalicja Obywatelska (35,98%):
Sławomir Nitras – 73 092 głosy
Arkadiusz Marchewka – 29 341
Magdalena Filiks – 13 700
Grzegorz Napieralski – 10827
Norbert Obrycki – 5 544

PiS (35,13%):
Marek Gróbarczyk- 54 720
Leszek Dobrzyński – 13 431
Michał Jach – 11 325
Artur Szałabawka – 11 094

Lewica (14,75%):
Dariusz Wieczorek – 23 607
Arkadiusz Czarnecki – 6 943

PSL (7,52%):
Jarosław Rzepa – 12 001

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie