Connect with us

Aktualności

Droga odjeżdża

Wybudowana kosztem blisko 14 milionów złotych nowa droga, mająca ułatwić wyjazd z Goleniowskiego Parku Przemysłowego, nie nadaje się obecnie do użytkowania. Jej niewielki fragment po prostu się rozpada.

Opublikowane

w dniu

Droga, wykonanie której powierzono firmie Strabag, jest już praktycznie gotowa. Nie widać na niej żadnych maszyn budowlanych, ludzi, na pierwszy rzut oka wszystko wskazuje na to, że wystarczy przeciąć wstęgę i puścić nią ruch. Pojawił się jednak istotny problem: tuż przy nowym moście zapadł się spory fragment asfaltu. Nie ma mowy, by mogły tu jeździć samochody.

Jak wyjaśnia dyrektor Wydziału Gospodarki Gminnej w goleniowskim magistracie, Jerzy Wysocki, problem pojawił się już po wybudowaniu drogi. Zapadać się i "ujeżdżać" zaczęła nie ona sama, a szutrowy zjazd, którym można dostać się na wał przeciwpowodziowy. Efekt jest jednak taki, że pociągnął za sobą fragment asfaltu. Podjęto już kroki, by temu zaradzić, założyć jednak należy, że droga będzie przejezdna nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Dokumentacja projektowa inwestycji została przygotowana na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie