Connect with us

Maszewo

Droga krzyżowa Goleniów – Maszewo

Po raz siódmy wyruszy na trasę nocna droga krzyżowa z Goleniowa do Maszewa starym nasypem kolejowym.

Opublikowane

w dniu

Początek pod kościołem pw. św. Jerzego w Goleniowie w piątek 5 kwietnia br o godz. 20.00, zakończenie w Maszewie, w kościele pw. MB Częstochowskiej. Trasa to 20 km, odbędzie się w ciszy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Maszewo

Sołtys Roku

Maszewo. Beata Retmańczyk sołtys sołectwa Zagórce została wyróżniona w konkursie marszałka województwa zachodniopomorskiego „Sołtys Roku”.

Opublikowane

w dniu

Konkursu promował najbardziej aktywnych sołtysów w województwie zachodniopomorskim, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. 14 maja podczas Pierwszego Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbyła się Gala Sołtysa, na której sołtys Beata Retmańczyk otrzymała nagrodę finansową w wysokości 500,00 zł.

red.

powiązane – „Tabliczki z nazwami”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Tabliczki z nazwami

Maszewo. Kolejne tabliczki z nazwami ulic będą zamontowane.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w drugiej połowie br. zaplanowany jest kolejny etap prac związanych z montażem tabliczek z nazwami ulic w Maszewie. Obecnie zostało zlecone wykonanie około 90 tabliczek z nazwami ulic, które zostaną zamontowane na terenie całego miasta.

red.

powiązane – „XX-lecia nie będzie”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Więcej chodnika

Maszewo. O kolejne 740 metrów powiększy się długość nowego chodnika w Budzieszowcach.

Opublikowane

w dniu

Dotychczas powstało już 340 m chodnika. Teraz burmistrz podpisał porozumienie z wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego działającego w imieniu Zachodniopomorskiego na budowę chodnika w miejscowości Budzieszowce wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 113. Do końca roku zostanie wybudowany dalszy odcinek chodnika o długości około 740 metrów bieżących. Dodatkowo powstanie zatoka przystankowa naprzeciwko istniejącego już przystanku autobusowego. Szacowana wartość zadania to kwota 650 tys. zł., z czego Gmina Maszewo dołoży 150 tys. zł.

W tym roku planuje się również remont nawierzchni drogi wojewódzkiej numer 113.

red.

powiązane – „Chodnik w Budzieszowcach”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie