Connect with us

Aktualności

Dotacje na remonty dróg samorządowych

11 umów na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 22,7 mln zł na drogi w dwóch powiatach, stargardzkim i goleniowskim, podpisał wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Opublikowane

w dniu

Gminy i powiaty aplikowały o  dotacje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W powiecie goleniowskim podpisane umowy dotyczą:
• Przebudowy drogi powiatowej nr 4147Z na odcinku Maszewo – Dębice, Gmina Maszewo. Dofinansowanie z FDS dla powiatu goleniowskiego wynosi 494 505 zł;
• Przebudowy drogi powiatowej nr 4132Z w miejscowości Łożnica, Gmina Przybiernów. Dofinansowanie z FDS dla powiatu goleniowskiego wynosi 771 942 zł.
• Przebudowy dróg gminnych wraz z infrastrukturą techniczną w ciągu ulic Lipowej (nr 226510Z), Plażowej (nr 226501Z) oraz Żeglarskiej (nr 226503Z) w miejscowości Lubczyna w Gminie Goleniów. Dofinansowanie z FDS dla gminy Goleniów wynosi 6 928 802 zł.
• Przebudowy odcinka drogi dojazdowej w m. Babigoszcz – od drogi powiatowej nr 4132 Z w kierunku północnym. Dofinansowanie z FDS dla gminy Przybiernów wynosi 541 627 zł.
• Przebudowy ulicy Topolowej w Nowogardzie. Dofinansowanie z FDS dla gminy Nowogard wynosi 861 238 zł.
• Przebudowy drogi w miejscowości Łąka. Dofinansowanie z FDS dla gminy Stepnica wynosi 90 610 zł.

Łączne dofinansowanie rządowe na drogi dla powiatu goleniowskiego to 9 688 724 zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie