Connect with us

Goleniów

Dossier prezesa

Goleniów. Gmina opublikowała informację o nowym prezesie PGK.

Opublikowane

w dniu

Leszek Siwek od 23 lat zajmuje się zarządzaniem firmami.
Był dyrektorem ds. Klienta Korporacyjnego w ALIOR BANK SA., prezesem Zarządu PBH „ODRA 3” sp. o.o, pezesem NEPTUN sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu, prezesem ARMADA AG. Spółka z o.o. z siedzibą w Szczecinie, prezesem zarządu FABRYKA PAPIERU SZCZECIN SKOLWIN S.A., dyrektorem oddziału S.D. PACK PLAST INTERNATIONAL Spółka z o.o. (obecnie SARANTIS SA).

Do jego sukcesów zawodowych należy min.

  • uruchomienie finansowań dużych hoteli, inwestycji przemysłowych, developerskich, branży paliwowej, stoczniowej o wolumenach wielomilionowych.
  • Przeprowadzenie wielomilionowych inwestycji na Odrze i Zalewie Szczecińskim, zbudowanie nowych nabrzeży, portów, marin w Kamieniu Pomorskim, Wolinie, Szczecinie, Lubczynie
  • restrukturyzacja fabryki, zorganizowanie rynku handlowego, usprawnienie wdrożenia nowej technologii , modernizacja elektrociepłowni i oczyszczalni ścieków.

Ukończył Politechnikę Szczecińską uzyskując tytuł mgr inż. elektronika ze specjalnością: optoelektronika i biomedycyna oraz Francusko-Polskie Studium Zarządzania
Systemami Przemysłowymi / Politechnika Szczecińska , IUT w Saint Etienne we Francji

W czasie wolnym Leszek Siwek gra w tenisa i zdobywa na tym polu wiele nagród i wyróżnień

red.

powiązane – „Radanowicz za Mucek”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie