Connect with us

Aktualności

Donos na radną. Co z burmistrzem?

NOWOGARD. Burmistrz Nowogardu napisał donos do prokuratury na opozycyjną radną Lidię Bogus, która chce budowy drogi w Czermnicy. Powód: droga ma przebiegać obok pola należącego do rodziny radnej.

Opublikowane

w dniu

 Donos podpisał wiceburmistrz Krzysztof Kolibski. Zarzuca radnej działanie w celu osiągnięcia korzyści materialnej, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia. Owo działanie radnej nie wychodzi poza oficjalne domaganie się budowy drogi (rzeczywiście potrzebnej) na forum Rady Miejskiej. Samodzielnie radna nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji, rada jest organem kolegialnym. Nic natomiast nie słychać, by gminni urzędnicy przygotowywali donos na burmistrza Roberta Czaplę, który forsuje budowę kanalizacji we wsi Karsk. Czapla kupił tam ponad dwa hektary pola, a w ubiegłym roku uzyskał decyzję zezwalającą na przekształcenie pola w kilkanaście działek budowlanych. Doprowadzenie kanalizacji zdecydowanie podniesie wartość tych nieruchomości. W odróżnieniu od radnej, burmistrz działa jednoosobowo. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie