Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Dom z różnorodną ofertą

Z Aleksandrą Holz, dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury (GDK), rozmawiamy nie tylko o sześćdziesięcioleciu tej instytucji.

Opublikowane

w dniu

– Jaki jest dom kultury, zależy od wielkości miasta. Czym innym powinien być w dużym mieście, a czym innym w Goleniowie, gdzie nie ma filharmonii, teatrów repertuarowych, opery i wielu innych instytucji kultury. Tutaj dom kultury musi być po trosze tym wszystkim. I taką mam filozofię funkcjonowania domu kultury, żeby on w jakiejś drobnej chociaż części zastępował te instytucje. Dlatego tak bardzo mi zależy na różnorodnej ofercie GDK. Na tę ofertę składają się zarówno nasze, czyli GDK produkcje – to, co kupujemy z zewnątrz i to, co sami robimy – oraz współorganizowane przez nas, a dokładnie przez nas wspierane. Są to wydarzenia organizowane przez stowarzyszenia, instytucje a nawet prywatne osoby. Inicjatywa jest oddolna, a my dajemy bazę, sprzęt, pomoc organizacyjną. Proporcje pomiędzy tymi dwoma grupami aktywności GDK są wyrównane – 26 do 27 wydarzeń w roku. Do tego dochodzą imprezy plenerowe oraz konkursy i festiwale. Łącznie w ciągu roku mamy ponad 60 urozmaiconych wydarzeń. I tak według mnie powinno być. To się sprawdza – mówi A. Holz.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie