Connect with us

Osina

Dom spłonął doszczętnie

OSINA. Jedynie zgliszcza zostały po dwurodzinnym domu w miejscowości Węgorza w gminie Osina, który minionej nocy stanął w płomieniach.

Opublikowane

w dniu

Pożar wybuchł po północy i choć na miejsce szybko zostali wezwani strażacy z Goleniowa i okolic, to mogli jedynie próbować ograniczać straty. Dom spłonął doszczętnie, lokatorom na szczęście nic się nie stało.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są obecnie znane, sprawę badać będą eksperci.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Osina

Podwyżka na prima aprilis

Osina. Radni zdecydowali, że opłata za odbiór śmieci wzrośnie od 1 kwietnia br.

Opublikowane

w dniu

Na ostatniej sesji 25 stycznia br. ustalono, że stawka ta wzrośnie z 26 na 28 zł od osoby.

Niedawno stawki za odbiór śmieci od osoby podniosły gminy: Przybiernów – z 31 do 36 zł, Stepnica – z 30 do 32 zł i Maszewo z 27 do 34 zł. Na razie stawke 30 zł od osoby utrzymuje gmina Goleniów, a gmina Nowogard planuje jej podniesienie z 22 na 28 zł.

red.

powiązane – „Cennik z podwyżkami zaakceptowany”

Kontynuuj czytanie

Osina

Inwestycje 2023

Osina. Ponad 19 mln zł wyda gmina na inwestycje w tym roku przy całkowitych wydatkach budżetu na poziomie 32,540 mln zł.

Opublikowane

w dniu

To prawie 60 % wszystkich wydatków budżetowych. Wśród zadań inwestycyjnych zaplanowanych na rok 2023, najwięcej pieniędzy gmina wyda na przebudowę gmninnych dróg – blisko 18 mln zł. Wśród nich są:

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Osinie wraz z budową kanalizacji deszczowej – 4,620 mln zł

Przebudowa odcinka drogi powiatowej od węzła Osina/S6 do granicy Węgorzy – 4,8 mln zł

Budowa drogi do nowo powstajacego osiedla domów jednorodzinnych na jeziorem w Kościuszkach – 3,542 mln zł

Budowa drogi do terenów inwestycyjnych w Kikorzach – 2,663 mln zł

Przebudowa dróg, parkingów i chodników na popeegerowskim osiedlu w Osinie – 1,851 mln zł

red.

powiązane – „Cennik z podwyżkami zaakceptowany”

Kontynuuj czytanie

Osina

Przebudowana droga

Osina. Wczoraj wójt gminy Osina Krzysztof Szwedo w obecności wojewody zachodniopomorskiego, dokonał przekazania do użytkowania nowo wybudowanej drogi w miejscowości Węgorzyce.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wykonawcą robót była firma MET INSTAL Sp. z o.o. z Miękowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym, w którym udział brało 3 Wykonawców. Najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 901.229,13 zł, najdroższa oferta opiewała na kwotę 1.202.940,00 zł.

Inwestycja obejmowała przebudowę dwóch odcinków drogi o nawierzchni brukowej kamiennej i nawierzchni gruntowej o łącznej długości 293,5 mb. W zakresie prac wykonano: prace rozbiórkowe, roboty ziemne, podbudowę, nawierzchnie jezdni i wjazdów z kostki betonowej, oznakowanie drogowe, odwodnienie, prace wykończeniowe, modernizację sieci wodociągowej. Całkowita wartość robót wyniosła 957.423,85 zł brutto, z czego 726.500,00 zł stanowiło dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID dla Gmin Popegeerowskich i 131.000,00 zł dofinansowanie z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Prace zostały zakończone terminowo i odebrane w dniu 24 listopada 2022 r.

red.

powiązane – „Złote Gody x 4”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie