Connect with us

Aktualności

Dojechać do Fali

W roku 2017 gmina przystąpi do prac nad koncepcją rozwiązania narastającego problemu dojazdu do kompleksu „Fala”, trzech szkół, firm działających przy ul. Niepodległości, a wkrótce do Środowiskowego Domu Samopomocy, który powstanie w starej siedzibie Szkoły Specjalnej.

Opublikowane

w dniu

 Dziś dojazd jest zapewniony wyłącznie przez ul. Niepodległości, która ma parametry typowej uliczki z dzielnicy domków jednorodzinnych. Kiedy wytyczano ją przed wojną, nie istniała żadna z instytucji dziś działających przy ul. Niepodległości. Budując kolejne szkoły i firmy pominięto problem komunikacji. Jak on jest ważny, dowiodło niedawne zamknięcie na weekend wjazdu w ul. Niepodległości. Problem wymaga współpracy ze starostwem, bo część ul. Niepodległości i teren przed liceum i basenem kąpielowym stanowi własność powiatu. Wskazane jest równoczesne rozwiązanie problemu dojazdu od ul. Wojska Polskiego i ewentualnie Słowackiego, jak i budowa dróg i parkingów przed liceum i „Falą”. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie