Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Maszewo

Dofinansowanie z Fundacji BGK

Maszewo. Dofinansowanie z Fundacji BGK dla ochotników strażaków z Nastazina

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nastazinie otrzymali dofinansowanie w kwocie 20 tysięcy złotych z Fundacji BGK w ramach konkursu grantowego Ochotnicy Naszej Gminy. Za otrzymane środki strażacy zakupili cztery ubrania specjalne oraz cztery hełmy strażackie.

Ochotnicy Naszej Gminy to nowy konkurs grantowy Fundacji BGK. Jego celem jest wsparcie jednostek ochotniczej straży pożarnej w zakupie sprzętu, który umożliwi im wypełniać swoją misję.

red.

powiązane – „Potrójna nagroda dla Teatr Krzyk z Maszewa”

Maszewo

Wyścig kolarski MTB

Maszewo. W niedzielę 25 września 2022 r. na stadionie miejskim w Maszewie odbył się wyścig kolarski MTB o Puchar Burmistrza Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w rowerowej rywalizacji uczestniczyło ponad 80 zawodników, podzielonych na siedem kategorii. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  • DZIECI DO LAT 6 – dystans 100 m, na rowerach biegowych, zwycięzcą został Oskar Sokoliński (Maszewo), 2 miejsce zajął Milan Sokoliński (Maszewo), a trzeci był Oskar Obrusiewicz (UKS Ratusz Maszewo). W tej samej kategorii na dystansie 200 m, na rowerach z pedałami, 1 miejsce zajął Jakub Janicki (Przemocze), 2 miejsce Halina Trzaska (Szczecin), 3 miejsce Paweł Adamczuk (Maszewo).
  • W kategorii DZIECI DO LAT 8 na dystansie 400 m pierwszą pozycję zajął Julian Zamożny (Piast Szczecin), drugie miejsce Jan Główczyński (Szczecin), a trzecie miejsce Liliana Gulbinowicz (Goleniów).
  • W kategorii DZIECI DO LAT 10 na dystansie 800 m zwyciężył Szymon Woźniak (Szczeciński Klub Kolarski), 2 miejsce Antoni Płatosz (KK Ziemia Kołobrzeska), 3 miejsce Paulina Dworkowska (KK Ziemia Kołobrzeska).
  • Wśród DZIECI DO LAT 12 na dystansie 1300 m zwyciężył Kamil Chyzewski (Ziemia Darłowska), 2 miejsce Maks Bukowski (LKS Baszta Golczewo), 3 miejsce Antoni Płatosz (KK Ziemia Kołobrzeska).
  • W kategorii ŻAKINI, dystans 5200 m, najszybsza była Ewa Główczyńska (Piast Szczecin), na drugiej pozycji uplasowała się Lena Zielińska (Piast Szczecin).

Wśród ŻAKÓW wygrał Wit Wierzycki (Szczeciński Klub Kolarski), 2 miejsce zajął Julian Obrusiewicz (UKS Ratusz Maszewo), 3 miejsce Adam Bujwid (Szczeciński Klub Kolarski).

  • W kategorii MŁODZICZKA, dystans 7800 m wygrała Maja Garbacz (LKS Baszta Golczewo), druga była Wiktoria Tatarzyn (Ziemia Darłowska), a trzecia Gabriela Kolasińska (LKS Baszta Golczewo).
  • W kategorii MŁODZIK wygrał Filip Podgórski (UKS Ratusz Maszewo), drugi uplasował się Robert Goska (Ziemia Darłowska), a trzeci był Alex Szuster (Szczeciński Klub Kolarski).
  • W kategorii OPEN.MASTERS.AMATOR., dystans 20,2 km, wśród kobiet zwyciężyła Anna Preca (UKS Ratusz Maszewo). Na drugiej pozycji znalazła się Maria Kur (UKS Ratusz Maszewo). Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Adrian Zimny (ZAK PROTOUR RACING TEAM). Drugie miejsce zajął Kamil Szymacha (LKS Baszta Golczewo), a trzeci był Robert Podgórski (Kolarski Nowogard).

red.

powiązane – „Baltic Pipe” – otwarcie w Budnie”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Wyścig MTB

Maszewo. Rowerzyści pościgają się w niedzielę o puchar burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Interna wraca”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Potrójna nagroda dla Teatr Krzyk z Maszewa

Maszewo. Teatr otrzymał ją na XXIV Międzynarodowym Festiwalu we Włoszech (Oliveto Citra, Kampania)

Opublikowane

w dniu

Jak podaje TK, chodź planowanych obchodów 20-lecia Teatru w Maszewie nie było w tym roku, to grupa konsekwentnie działa m.in na rzecz promocji gminy Maszewo i województwa w Polsce i w Europie. Teatr został właśnie nagrodzony na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sele Teatro Fest na południu Włoch.
Przedstawienie „Hej, Ty” w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka, w którym grają dwie studentki Akademii Sztuki w Szczecinie, Nikola Palej i Aleksandra Czubińska zdobyło najwyższe noty: za reżyserię, grę aktorską i spektakl. To z pewnością wielka radość i motywacja dla zespołu, który obecnie reprezentuje Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Apollo w Alba Iulia, Rumunia. Stamtąd grupa udaje się na Łotwę do miasta Rezekne, gdzie ponownie zaprezentuje publiczności minimalistyczne przedstawienie o dialogu i różnorodności. I to wszystko mimo braku wsparcia finansowego od swojej gminy. Wyjazdy Teatru Krzyk na Festiwale Międzynarodowe wspiera od kilku lat województwo zachodniopomorskie.

Krzyk z całą pewnością pokazuje, że warto rozwijać małe, autorskie teatry. Zdobyte nagrody to impuls do tego, żeby przypomnieć, jak wiele pracy udało się zrobić np. poprzez Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru Krzykowisko czy Ogólnopolską Biesiadę Teatralną Wejrzenia. Premiery tej grupy pod wodzą Marka Kościółka wielokrotnie traktowały o sprawach społecznych, tematach ważnych, ale niełatwych do publicznego dyskursu.

red.

powiązane – „Autobus Maszewo-Szczecin

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie