Connect with us

Aktualności

Dobra energia na wiele lat?

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie poddany zostanie pod dyskusję projekt Strategii Rozwoju Gminy Goleniów na lata 2014 – 2025.

Opublikowane

w dniu

Autrem opracowania jest Zbigniew Becker ze Szczecina, który otrzymał bez przetargu zlecenie od burmistrza na prowadzenie prac związanych z wypracowaniem nowej strategii według własnej metodologii. Efektem jest liczący 26 stron dokument, w którego "preambule" pada stwierdzenie, że "strategiczną misją wspólnoty samorządowej gminy Goleniów jest dobra wspólna energia na wiele lat".

To, jak dopływ owej energii zapewnić, ujęto w dziesięciu podpunktach:
1. Wyrównanie dostępu do wyposażenia cywilizacyjnego w miejscowościach gminy
2. Utrzymanie i rozwijanie przewagi konkurencyjnej GPP
3. Budowa Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Goleniowa – GOAL
4. Długofalowa poprawa sieci i stanu dróg
5. Zintegrowanie pól wsparcia społecznego w OPS
6. Budowa elementów wyposażenia turystycznego i rekreacyjnego
7. Rewitalizacja śródmieścia Goleniowa
8. Uczestnictwo w czołówce rozwoju usług publicznych
9. Zielona energia jako czynnik wzrostu atrakcyjności gminy
10. Goleniów w SOM (Szczeciński Obszar Metropolitalny) – SOM w Goleniowie
Opracowanie trafiło już do radnych, można się z nim zapoznać również na stronie internetowej www.goleniow.pl. Dostępne jest TUTAJ .

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie