Connect with us

Aktualności

Dobra energia i złe norki

Lider listy wyborczej zachodniopomorskiej Zjednoczonej Lewicy Adam Ostolski zapowiedział dzisiaj w Goleniowie, że jako poseł chce zająć się wspieraniem branży zielonej energii. Kosztem między innymi przemysłu futrzarskiego.

Opublikowane

w dniu

Działacz Zielonych, mówiąc o rynku energii odnawialnej nawiązał do działającej w Goleniowskim Parku Przemysłowym fabryki LM Wind Power, produkującej śmigła do elektrowni wiatrowych. "Powstające tu elementy trafiają obecnie tylko na eksport, trzeba to zmienić", mówił. "Jeśli stworzymy rynek wewnętrzny to jest szansa, że w naszym regionie powstanie wiele nowych miejsc pracy".

Ostolski zapowiedział również, że jako poseł chce stawiać na rozwój transportu publicznego, podając za dobry przykład darmową komunikację miejską w Goleniowie. W negatywny sposób odniósł się natomiast do przemysłu futrzarskiego, którym powiat goleniowski dość mocno stoi. Powiedział nam, że docelowo dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zakazu hodowli norek, a przynajmniej należy zmienić zasady opodatkowania tego biznesu. Teraz, jak twierdzi, przedsiębiorcy płacą jedynie podatek rolny.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie