Connect with us

Aktualności

Dobiegli do Klinisk

Karol i Maciej, którzy 31 lipca we Wrocławiu wystartowali do charytatywnego biegu wokół Polski (ponad 2 tys. km) w poniedziałek pod wieczór dobiegli do Klinisk. Dziś rano ruszają na etap do Płotów.

Opublikowane

w dniu

Zbierają pieniądze na leczenie dwóch sióstr chorych na dystrofię mięśniową. Szczegóły ich akcji można znaleźć na stronie internetowej www.biegiemprzezswiat.pl .

Upał, jaki od tygodnia panuje w Polsce, mocno dał się chłopakom we znaki. Zmodyfikowali nieco trasę, ominęli Cedynię i Gryfino, przez dwa dni biegli "tylko" nieco ponad 40 km, więc trochę odpoczęli. Dzisiaj mają do zrobienia około 60 kilometrów. Bieg potrwa do końca sierpnia, biegnący przez Polskę studenci chcą w tym czasie zebrać 130 tysięcy złotych, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie chorych dziewcząt.

W Kliniskach Karol, Maciej i dwie towarzyszące im dziewczyny zajmujące się stroną organizacyjną biegu, zostali przyjęci, nakarmieni i przenocowani przez Anetę i Darka Gapińskich, którzy wspólnie z chłopakami wystartują dziś do kolejnego etapu. Darek ma zamiar dobiec do Płotów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie