Connect with us

Aktualności

Do trzech razy sztuka

NOWOGARD. Jak rządzić Nowogardem, kiedy burmistrz nie ma poparcia większości radnych? O tym rozmawiamy ze Stanisławem Saniukiem, przewodniczącym Rady Miejskiej Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

„Zdajemy sobie sprawę, że punkt widzenia burmistrza może być różny od naszego, a nam – radnym zależy na realizacji naszych postulatów, zgodnych z oczekiwaniami społecznymi. Niezbędna jest więc kontrola nad realizacją budżetu, by pieniądze były przeznaczane na cele rzeczywiście niezbędne, nie zaś na kosztowne fajerwerki. Mamy do zrobienia bardzo wiele, a wydatki będą kosztowne: strefa ekonomiczna, infrastruktura, kanalizacja, drogi. Trzeba zrobić koalicyjny plan inwestycyjny i inwestować w rozwój gminy Nowogard. I nie ma sensu rozważać, co ważniejsze: ścieżka rowerowa, czy droga prowadząca do jakiegoś strategicznego miejsca. Teraz trzeba inwestować w to, co jest najpilniejsze i co posłuży rozwojowi miasta i gminy. I cieszę się, że w gronie większości radnych panuje zgoda, że to właściwy kierunek. To jest zgoda wypracowana w drodze dyskusji, często gorącej, ale efektywnej, bo osiągamy porozumienie w tych kluczowych sprawach”, mówi S. Saniuk.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie