Connect with us

Aktualności

Do łopat!

400 osób zatrudni w najbliższych miesiącach działający w Goleniowskim Parku Przemysłowym producent łopat do elektrowni wiatrowych – firma LM Wind Power.

Opublikowane

w dniu

O tym, że duński koncern przymierza się do rozbudowy swojego podgoleniowskiego zakładu informowaliśmy – wówczas jeszcze nieoficjalnie – w sierpniu. Ze złożonego w magistracie raportu oddziaływania na środowisko wynikało, że w niedługim czasie wybudowana zostanie druga już hala produkcyjna, w której produkowane będą śmigła mierzące blisko 70 metrów długości. Zarząd LM Wind Power co prawda wciąż żadnych informacji na ten temat nie udziela, rekrutację pracowników jednak rozpoczęto.

– Już teraz,  z uwagi na rozbudowę zakładu, prowadzimy bardzo wzmożoną rekrutację pracowników na stanowisko operatora produkcji, ale nie tylko, bo będziemy także zatrudniać inżynierów po kierunkach technicznych – mówi Klaudia Krzemińska z działu personalnego. – Z nową technologią startujemy w lipcu przyszłego roku.

Obecnie firma zatrudnia w Goleniowie około 400 osób, wytwarza śmigła o długości do 48 metrów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie