Connect with us

Nowogard

Do jeziora przez separatory

Nowogard. W kwietniu przeprowadzono czyszczenie i konserwację separatorów odprowadzających oczyszczone wody deszczowe i roztopowe z ulic do jeziora nowogardzkiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, prace wykonane zostały przez Zakład Usług Komunalnych UNIKOM Piotr Orłowicz z Bydgoszczy – firmę wyłonioną w drodze zapytania ofertowego.

W obrębie jeziora nowogardzkiego znajduje się 14 separatorów. Zainstalowano je w latach 2011-2017 w ramach 7 etapów inwestycji pn. „Przebudowa kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej, umożliwiająca rozdział sieci ogólnospławnej na sieć kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej”. Rozdział sieci ogólnospławnej wpłynął na poprawę warunków środowiskowych w jeziorze Nowogardzkim oraz na terenach przyległych. Dzięki obecności separatorów jezioro z roku na rok staje się coraz czystsze. Jeszcze w tym rozpoczną się prace nad rozdziałem ostatniego odcinka sieci ogólnospławnej w ul. Jana Kilińskiego.

Separator Lamelowy Separatory to urządzenia, których konstrukcja umożliwia oddzielanie i zatrzymywanie substancji ropopochodnych i zawiesin mineralnych czyli piasków i szlamów, znajdujących się w wodach opadowych i roztopowych. Separatory substancji ropopochodnych są stosowane do oczyszczania wód deszczowych i roztopowych spływających z tych terenów, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zanieczyszczenia ropą. Jak wiadomo deszczówka i wody z roztopów przenikają do wód gruntowych – dlatego tak ważne jest, by były właściwie oczyszczone.

red.

powiązane – „W kierunku spalarni”

Nowogard

Poranna czystka w urzędzie.

Nowogard. Według naszych informacji dzisiaj rano Burmistrz Czapla dokonał niespodziewanych zmian personalnych w urzędzie gminy.

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrzem przestał być Pan Rafiński a zastąpił go Jarosław Hołbubowski. Stanowisko straciła też dotychczasowa sekretarz gminy i szefowa OPS. Te nieoficjalne informacje udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych źródłach.

Red

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie