Connect with us

Aktualności

Dni Młodych w Goleniowie

Dwukrotnie – w 2017 i w 2018 roku – Goleniów będzie gospodarzem Archidiecezjalnych Dni Młodych (ADM). Organizatorzy, Kuria Metropolitalna oraz Gmina Goleniów, spodziewają się, że na to największe wydarzenie religijne w diecezji może przyjechać nawet do 2000 młodych ludzi. Chociaż do tego wydarzenia jest jeszcze sporo czasu, burmistrz Robert Krupowicz powołał sztab organizacyjny, którego zadaniem będzie przygotowanie niereligijnej części spotkania młodych.

Opublikowane

w dniu

Jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej, w jego skład wchodzą między innymi: Mariusz Posieczek (rozlokowanie uczestników), Piotr Matławski (aprowizacja), Agnieszka Krause i Andrzej Krause (materiały promocyjne, poligrafia), Aleksandra Holz, Anita Jurewicz, ks. Adam Staśkowiak (warsztaty, program artystyczny), Andrzej Łukasiak (zajęcia rekreacyjno-sportowe). Koordynatorem ze strony kościelnej jest ks Rafał Hoczek, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny, ze strony gminy – Marzena Domańska, dyrektor Wydziału Administracji i Spraw Społecznych.
Sztab (na zdjęciu) spotkał się dwukrotnie. Ustalono, że Archidiecezjalne Dni Młodych w Goleniowie odbędą się w 2017 roku dniach 1 – 3 maja. Głównym miejscem spotkania młodych będzie stadion i jego okolice. Za część religijną spotkania młodych odpowiada strona kościelna. Szczegółowy program ma powstać do końca października, aby jeszcze w tym roku ruszyć z kampanią informacyjną na ten temat.
Gmina Goleniów na przyjęcie młodych zabezpieczy w przyszłorocznym budżecie 100 tys. zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie